IMG 5025Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan , Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar ve ilçe protokol üyeleri 2019-2020  eğitim öğretim yılı yarı yıl karne tatili programında öğrencilere karne dağıtarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

İlçede eğitim öğretimine devam eden lise, orta ve ilkokullarında  gerçekleştirilen 2019-2020  Eğitim Öğretim yılı yarı yıl karne programına Seydişehir  Kaymakamı Aydın Erdoğan , Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir,İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, İlçe Müftüsü Adem Bebek katıldı.

Öğrencilerde karne sevinci

Yarıyıl tatilinde öğrencilere bol bol dinlenin diyen İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan; "yoğun bir ders programı geçirdiniz. Bol bol dinlenin eğlenin, haberleri dinleyin, belgesel izleyin , bilgisayar ve telefonlardan uzak bir tatil programı yapın. Sizlere iyi tatiller diliyorum" dedi.

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilkyarısını sona erdiğini ve öğrencilerin karne heyecanına ortak olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitim, öğretimde daha iyi eğitim alabilmeleri için Belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Geleceğimizin genç bilim adamları, akademisyenleri ve mühendisleri olarak hedef belirlemeniz gerekiyor. Ülkemize ve memleketimize , hizmet edebilecek alanları seçmeniz lazım, gençler sizlere ihtiyacımız var."dedi.

Okuyacağız, çok çalışacağız diyen Başkan Tutal;" Hayalleriniz daima büyük olsun, vizyonunuzu hep yüksek tutun. Okuyan, düşünen, üreten, sorunlara ilgi gösteren, yerinde saymayan bireyler olun.  Kiminiz öğretmen, kiminiz doktor, kiminiz mühendis, kiminiz belediye başkanı, vali olacaksınız. Sizler ne kadar iyi yetişir, kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz bizler inanıyoruz ki, ülkemiz de o kadar gelişecek, o kadar iyi yere gelecektir.  Asıl mesleği öğretmenlik olan bir belediye başkanı olarak sizleri çok seviyorum. Ve sevgimizi de sizler için yaptığımız çalışmalarla gösteriyoruz. Bizler sizler için çalışıyoruz.Gelecekte bu memlekete hep beraber  hizmet edeceğiz. Bu gün karnelerinizi alırken gözlerinizdeki ışığı görüyorum. Buda beni umutlandırıyor. Güzel bir tatili hak ettiniz. Dinlenin , eğlenin, gezin ama bu arada kitap okumayı, güncel konuları takip etmeyi ihmal etmeyin. Ben tüm eğitim camiasında görev alan idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize iyi tatiller diliyorum "dedi.

SEBELTAŞ PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI 4Seydişehir Belediyesi Sebeltaş A.Ş. bünyesinde çalışan  işçiler sağlık taramasından geçirildi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yaptığı açıklamada, çalışan personellerinin sağlığının önemli olduğunu, periyodik olarak sağlık taramasından geçirildiklerini kaydetti.

Belediye personelinin, akciğer grafisi, testi, odyometri testi, solunum fonksiyon testinden geçtiğini belirten Tutal;" çalışanlarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Sağlıklı olmayan bir bedenin çalışması, verimli olması mümkün değil. Belediyemiz bünyesinde Sebeltaş A.Ş'de çalışan işçilerimizi risklerden korumak bizim önceliğimiz. Her yıl rutin olarak belirli aralıklarla personelimizi sağlık taramasından geçirtiyoruz. Yapılan sağlık taramaları sonucunda çalışanların daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmasını istiyoruz." diye konuştu.

1 12Kaymakam Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın önderliğinde Seydişehir Sivil Toplum Örgütleri Başkanları  Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i makamında ziyaret etti.

Ziyarete MUSİAD Başkanı Mustafa Akman, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Cemal Küçük, Şoförler Odası Başkanı Hasan Ünvar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durmuş Onar, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ayhan Gündüz, Özçelik-İş Sendikası Başkanı Ferhat Çelikbaş, Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Soner Güler, Türk Hava Kurumu Başkanvekili Süleyman Torun, Muhtarlar Derneği Başkanı Levent Karaarslan katıldı.

Rektör Şahin'e yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "hemşehrimiz olarak ülkemizin en köklü üniversitesinde görev yapmış olmanız bizi gururlandırıyor. Selçuk Üniversitesi eğitim ve öğretim kalitesinde adından söz ettiren bir üniversite. Bu konuda sizin emeğiniz ve gayretiniz var. Yapmış olduğunuz çalışmalarınızdan dolayı size teşekkür ediyoruz" dedi.

Kaymakam Aydın Erdoğan ; "Selçuk Üniversitesinde yapmış olduğunuz akademik çalışma ve faaliyetlerinizden dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.  

Selçuk Üniversitesinde yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Mustafa Şahin; "Ülkemizin en köklü ve güçlü üniversitelerinden birisi olan Selçuk Üniversitesi’nin ‘Bir Dünya Üniversitesi’ olması hedefini gerçekleştirmek üzere çalışmalar yürütüldü. Bu bağlamda öncelikle eğitim öğretim kalitemizin daha da iyileştirilmesi için eğitim bilimlerimizin alt yapısı tamamen yenilendi ve modernize edildi. Akademik kadrolarımız güçlendirildi. Akademisyenlerimizin kadro ilanları ve araştırma kaynakları gibi özlük haklarından hakkaniyetle yararlanmaları için azami gayret gösterildi.” dedi.

Görevde kaldıkları süre boyunca hem ülke hem Konya hem de Üniversite için en iyisini yapmaya çalıştıklarının altını çizen Rektör Şahin; “Bugün bünyesinde 23 Fakülte, 6 Enstitü, 6 Yüksekokul, 22 Meslek Yüksek Okulu, Bir Devlet Konservatuarı bulunan Selçuk Üniversitesi, 70 bine aşkın öğrencisi ile Türkiye’nin en büyük eğitim kurumları arasında yer almaktadır. Bizde bunu daha da geliştirmek için elimizden geleni yaptık.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TUTALDAN EVİ YANAN TOKLU AİLESİNE ZİYARET 2Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, evi yanan vatandaşı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  geçtiğimiz hafta Değirmenci Mahallesinde evi yanarak kullanılmaz hale gelen Durmuş Toklu ve  ailesini ziyaret etti.

Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen ve büyük hasar meydana gelen evde Seydişehir Belediyesinin destek verdiği tadilat çalışmalarını Başkan Tutal yerinde inceledi.

Başkan Tutal;"şükürler olsun ki can kaybı olmadı. Seydişehir Belediyesi olarak ailemizin evinde başlatmış olduğu tadilat çalışmasına destek vereceğiz. Toklu ailesine büyük geçmiş olsun " dedi.

Evi yanan vatandaş Durmuş Toklu; Başkanımdan Allah razı olsun.Bizi ziyaret ederek üzüntümüze ortak oldu. Kendisine ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum " dedi.

12Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen programa Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Üst Tğm. Salih Yahya Koca, Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Seydişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Saylam ve basın mensupları katıldı.

Başkan Tutal’ın her yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde Seydişehir’de görev yapan basın mensuplarının onuruna yemek verdiğini kaydeden Cemiyet Başkanı Saylam, Başkan Tutal’a teşekkür etti.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte İnternet gazeteciliğinin, yazılı basını yok etme noktasına getirdiğini kaydeden Sefa Özdemir, bu konu üzerine gerekli çalışmaları yaptıklarını kaydetti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal; gazetecilik zor bir meslek. Biz bunu araçları bombalanan, kurşunlanan gazetecilerden biliyoruz. Gazetecilik zor olmasına rağmen aynı zamanda kutsal bir görev. Ben bir eğitimci olarak gazetecilerle eğitimcileri birbirinden ayırmıyorum. Çünkü bir nesle şekil veren öğretmenlerdir. Aynı zamanda bir topluma şekil verende gazetecilerdir. Bu memleketin parçalanması noktasında dış kaynaklı basının nasıl roller üstlendiğini hepimiz biliyoruz. Bu bağlamda siyasetçilere, eğitimcilere görev düştüğü kadar gazetecilere de görev düşmekte” dedi.

Gazetecilerin meslekle ilgili konuları bilmesi gerektiğini belirten Başkan Tutal; ekonomi, sanat, siyaset her konuda bilgileri olmalıdır. Bu bağlamda gazetecilik zor bir meslek, kabul görme anlamında zordur. İsabetli yorumlar yapmak ve topluma aktarmak zorundadır. Bu zorlu bir iştir. Bu zorlu çalışmada biz size kolaylıklar ve başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Bilgi üreten, haber üreten tüm medya personelinin gününü kutlayarak sözlerine başlayan Kaymakam Aydın Erdoğan; medya gerçekten çok önemli bir güç. İnsanlarımzın haber alma özgürlüğünü temin ediyor. Demokrasinin temini, yaygınlaşması, etkin bir hale gelmesi için, objektif ve tarafsız kriterlere göre hareket eden medya mensupları çok ciddi anlamda hizmet vermekteler. Ülkemizde de gerçekten medya anlamında kendi alanlarında çok ciddi mesafe katettiler. Bunlara çok teşekkür ediyorum. Sosyal medya ve internet gazeteciliği nerden bakarsanız bir yara, bir virüs gibi, emin ellerde hayra hizmet ediyor fakat emin olmayan negatif düşünceye sahip olmayan insanlarda zarar veriyor. İlgili Bakanlık bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor. Ben Belediye Başkanımıza bu günü bize hazırladığı için teşekkür ediyor gününüzü kutluyorum “dedi.

Başkan Tutal  programda basın mensuplarına ilçeye yapmış olduğu yatırımlar, çalışmalar ve yapmayı hedeflediği projeler hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Basın mensuplarına günün anısına Başkan Tutal, tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

SEYDİŞEHİR MİLLET BAHÇESİ İHALESİ 11 ŞUBAT 1Seydişehir'de Nevzat Bey Tepesinde yapılacak olan Millet Bahçesi’nin ihalesi 11 Şubat 'ta  gerçekleştirilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ) 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulüne göre yapılacak Nevzat Bey Tepesi Millet Bahçesi’ne ait sosyal donatılar inşaatıyla altyapı ve çevre düzenlemesi işinin ihalesi 11 Şubat Salı 14.30 'da TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak.

Atık Su Arıtma Tesislerinin açılış töreni için 25 Şubat 2019 'da Seydişehir'e gelen Bakan Kurum açıklamıştı:

Seydişehir'in tüm ihtiyaçlarını karşılama gayreti içerisindeyiz. Seydişehir'e de bir Millet Bahçesi yakışır" diyerek söz vermişti.

151c5381 16f0 49cd 8faf 9afe6029f541 KopyaBelediye Başkanı Mehmet Tutal, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başka Tutal, toplumların haber alma hakkını elde etmesi için canla başla çalışan gazetecilerin çalışmalarını takdir etmemenin mümkün olmadığını kaydetti.

Toplumun aydınlaması noktasında gazetecilerin  önemli bir rol üstelendiğini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;''teknolojinin gelişmesiyle basın; internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşmıştır. Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru ve güvenilir haber yapma, objektif olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, aynı zamanda vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstlenmektedirler.  İlçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmaları, projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde de yerel basının önemi göz ardı edilemez. Yurdumuzun ve dünyanın diğer bir ucunda meydana gelen olaylardan kısa bir süre içinde haberdar olabilmemizi sağlayan gazetecilik mesleği; çağımızın en dinamik ve saygın mesleklerinden birisidir. İlkeli ve objektif haber yapan, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde görevini yerine getiren gazetecilerimiz, herkes tarafından takdir edilmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilçemizde basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutluyor, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ KAR MESAİSİNDE 5Seydişehir Belediyesi kar temizleme çalışmaları kapsamında ilçe merkezindeki meydana gelebilecek buzlanmalara karşı ana arterlerde bulunan cadde ve sokak ve kavşaklarda iş makineleri yardımıyla kar temizliği yaparken, solüsyonlama, tuzlama ve kumlama çalışmalarına devam ediyor. 

Fen İşleri ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ayrıca yayaların kullandığı kaldırımlarda da temizlik çalışmalarını sürdürüyor.
Dün öğle saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası Belediye ekiplerinin  çalışmalarına  hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Tutal; "Ekiplerimiz yağan kar nedeni ile yolların kapanmaması için bir taraftan kar temizleme faaliyetini yürütürken, diğer taraftan da solüsyon çalışması gerçekleştiriyor. Biz öncelikli olarak vatandaşımızın huzurunu ve rahatını düşünüyoruz, gündelik işlerinde herhangi bir aksama olmaması için ekiplerimiz büyük bir özveri ile çalışıyor. Greyderlerimiz, kar bıçaklı kamyonlarımız, solüsyonlama  araçlarımız, kamyonlarımız hepsi karla mücadelede hazır" şeklinde konuştu.

Karla mücadele için yoğun iş programı uyguladıklarını belirten

Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Belediye olarak kış şartlarına karşı hazırlıklarımızı tamamlamıştık. İlçe merkezinde 50 santimetreyi bulan  kar yağışıyla  tüm iş makinelerimizi ve ekiplerimizi karla mücadeleye sevk ederek, adeta seferberlik başlattık. Tüm birimlerimizi koordineli çalışma programı içine aldık. Olumsuz hava şartlarına karşın ekiplerimiz dönüşümlü olarak gece-gündüz mesai gözetmeksizin çalışıyorlar. Gerek kar kürüme, gerekse tuzlama çalışmaları ile yollarımız trafiğe açık tutuldu. 35 araç ve 84 personelimiz ile kar yağışının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı tüm ekibimiz ile sahadayız.Özveriyle çalışan ekip arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.Kaldırımlarda da temizleme çalışmaları yapılarak  gece boyu Belediyemize ait iş makinalarımız ve personelimiz greyder, kepçe, kar kürüyücü gibi araçlarla karla mücadele çalışmasını yaparak ara arterler de dâhil olmak üzere ilçe genelindeki tüm yolları açmıştır.Ekiplerimiz 7/24 olası olumsuz hava şartlarına karşı hazır bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Yoğun mesai içerisinde olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum "dedi.

Başkan Tutal, kar yağışının büyük bir bereket olduğunu vurgulayarak, Seydişehir'in su ihtiyacının karşılanması ve barajların  doluluk seviyesinin yükselmesi içinde kar yağışının büyük önem taşıdığını söyledi.

barınak 4Seydişehir Belediyesi soğuk ve yağışlı havalarda sokakta yaşayan kedilerin ve köpeklerin daha rahat ve sıcak bir ortamda yaşamını devam ettirebilmesi amacıyla kedi ve köpek evi  bıraktı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal Sokak Hayvanları konusundaki hassasiyetini kalıcı hizmete dönüştürme çalışmaları sürüyor.

Kış aylarının etkisini göstermeye başladığı bu aylarda soğuk ve yağışlı havalardan hayvanların etkilenmemesi için Seydişehir Belediyesi ilçenin muhtelif bölgelerine ve Çöp Toplama alanına  içerisinde birçok sokak hayvanın barınabileceği evler yerleştirdi.

Sokak hayvanlarının bu kulübelerde kışı daha iyi geçirecek, soğuktan da bir nebze olsun korunmuş olacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Seydişehir Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde sokak hayvanlarımıza sahip çıkmaya çalışıyor, onlar için daha iyi yaşam koşulları sağlamaya devam ediyoruz. Sokak hayvanları da bizim bu dünyayı paylaştığımız varlıklardır. Belediyemiz bu kapsamda birçok yerde sokak köpekleri, kedileri ve kuşları  için yaptığı bazı uygulamalarına yenilerini ekleyerek devam ediyor. Bizler yaşadığımız ortamda hayvana, doğaya ve insana karşı merhametli olmamız gerekir. Bu nedenle Belediye olarak kışın kardan, yağıştan, soğuktan korunması için kulübeler,yazın ise aşırı sıcaktan korunmaları susuzluğunu ve açlığını gidermesi için su ve mama kapları bıraktık" dedi.

Bıraktıkları kedi evlerinin de vatandaşlar tarafından hassasiyet gösterilerek korunması noktasında kendilerine yardımcı olmalarını isteyen Başkan Tutal;Kedi evlerimiz ve köpek kulübelerimiz kesinlikle vatandaşlarımızın evde bakamadıkları yavru veya hasta kedilerin bırakıldığı bakım merkezi veya barınak değildir. Biz sokak köpeklerimize ve kedilerimize  kış döneminde sığınabilecekleri sıcak bir yuva kazandırırken, onların beslenmelerini de ihmal etmek istemiyoruz. Bu köpek evlerine yine Belediyemizin de desteğiyle gönüllü vatandaşlarımızla  beraber haftanın belli günlerinde beslemeler yapacağız. Bizim hemşehrilerimizden isteğimiz ve beklentimiz; ‘Belediye gelip baksın’ olayından ziyade halkımızın bilinçlenerek bu konuda bu hayvanlar için neler yapabiliriz, buna bakmamız gerekiyor. Hayvanları sevip, besleyip zarar vermezsek, inanın saldırgan olmazlar. Ben bu tür sahip çıkılan hayvanlardan kolay kolay saldıranına hiç denk gelmedim, ya açtır ya da kışkırtılmıştır.”diye konuştu.

BAŞKAN TUTAL BEREKET YAĞIYOR 1Seydişehir Belediyesi Fen İşleri ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri   kent merkezi ve  ilçeye bağlı kırsal  mahallelerde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları ulaşıma açık tutabilmek için yoğun bir mesai harcıyor.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal; merkez ve kırsal mahalleler dahil olmak üzere tüm yerleşim merkezlerinde Belediye ekiplerinin sahada karla mücadele çalışmasını kesintisiz yürüttüğünü belirtti.
Kar yağışının bereketi beraberinde getirdiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; İlçemizde  öğle saatlerinde aniden başlayan kar yağışı nedeniyle ekiplerimiz kar temizleme çalışmalarına hız verdi.Belediye olarak kış şartlarına karşı hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Tüm birimlerimizi koordineli çalışma programı içine aldık. Olumsuz hava şartlarına karşın ekiplerimiz dönüşümlü olarak gece-gündüz mesai gözetmeksizin çalışacak" dedi.

Başkan Tutal, oluşabilecek don ve buzlanmaya karşı sürücüleri daha dikkatli araç kullanmaları konusunda uyardı.

Sürücülerin yola çıkmadan önce gerekli tedbirleri alması gerektiğine dikkat çeken Başkan Tutal ;“kar yağışı merkez dahil, kırsal mahallelerde etkisini gösterdi.Emniyet ve jandarma birimlerimiz denetimlerini artıracak. Vatandaşlarımız da bu olumsuz şartlarda kış lastiği ve zincir olmadan yola çıkmasınlar" şeklinde konuştu.

Page 1 of 106

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top