KUDÜS YALNIZ DEĞİLDİR

BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TUTALABD Başkanı Trump'ın sözde Orta Doğu barış planını açıklamasına  Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, tepki gösterdi.

Tutal, Küdus'ün İsrail'in "bölünmez"başkenti olarak kabul edilemeyeceğini, Kudüs'ün  Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu belirtti.

İsrail zulmünü ve işgalini meşru göstermeye dönük hiçbir adımın kabul edilemeyeceğini ifade eden Tutal,"Kudüs dün olduğu gibi bugün de ve daima kırmızı çizgimizdir. Kudüs yalnız değildir. İnsanlığın kadim şehri ve İslam'ın ilk kıblesi Kudüs zalimlere asla baş eğmeyecektir.Uluslararası hukuku hiçe sayan bir anlayış Kudüs'üİsrail'in başkenti yapma gayreti içindedir. Bilinmelidir ki Kudüs Filistin Devleti'nin ebedi başkentidir. ABD Başkanı Trump tarafından ilan edilen tek taraflı plan sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Kudüs dün olduğu gibi bugün de yalnız değildir." 

Kudüs üzerine oynanan oyunlara ülkemiz ve milletimizin asla sessiz kalmayacağını belirten Başkan Tutal; “Kudüs bizim ilk kıblemizdir, Müslümanların ortak davası olan mukaddes şehrimizdir. İslam mirası olan Kudüs şehri üzerine oynanan oyunlara ülkemiz ve milletimiz asla sessiz kalmayacaktır. Bunun aksini iddia edenlerin ortaya koyduğu kirli plan amacına asla ulaşamayacaktır.

Bu kirli planın başarıya ulaşmasını engellemek için tüm İslam coğrafyası bir ve beraber olarak hareket etmeli ve açık yüreklilikle tepkisini göstermelidir. ABD yönetiminin almış olduğu bu karar açık bir şekilde uluslararası hukuka aykırı, Birleşmiş Milletler kararlarının ihlalidir. Kudüs birilerinin meselesi değil, tüm İslam aleminin namusudur. Bu yanlıştan kısa zamanda dönülmesini umuyorum" ifadelerini kullandı.

Son Düzenlenme Çarşamba, 29 Ocak 2020 13:56

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top