BELEDİYEDEN CORONAVİRÜS SEFERBERLİĞİ

1 21Seydişehir Belediyesi  salgın hastalıklar ve bakterilere karşı yapmış olduğu ve hijyen çalışmalarını koronavirüs kapsamında yoğunlaştırdı.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Pazaryerleri,İbadethaneler, Belediye Hizmet Binası, Düğün Salonu, Seydi Şifa Termal Sosyal Tesisleri, Milli İrade Meydanı, ATM'ler Çocuk Oyun Gruplarının bulunduğu alanlar dezenfekte ediliyor.

Belediye olarak yıllardır temizlik ve hijyene önem verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Koronavirüsü nedeniyle seferberlik başlattıklarını,  Hemşehrilerininde dikkatli olmasını istedi.

Seydişehir Belediyesine bağlı Fen İşleri ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne  bağlı Temizlik İşleri ekipleri toplu kullanım alanlarını  koronavirüse karşı ilaçlayarak dezenfekte ediyor.

 Dünya gündemine yer alan Koronavirüs salgınının Türkiye’nin alınan önlemler kapsamında  kontrol altında tutulduğunu kaydeden Başkan Tutal; Belediye olarak biz Koronavirüsü salgını yaşanmadan öncede hijyen ve temizlik noktasında titiz davranıyor , toplu kullanım alanlarımızı belirli periyodlarla dezenfekte ediyorduk. Bundan sonrada bu tedbirler çerçevesinde üstümüze düşeni yaparak ilçemizde bulunan risk barındıran alanları ilaçlamaya devam edeceğiz" dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal; temizlik, çalışmalarımızda bakteri, virüs ve mikropları neredeyse tamamen yok eden ve üremelerini durduran temizlik maddeleri kullanıyoruz. Hemşehrilerimizin sağlıklı, rahat ve huzur içinde yaşamlarını devam ettirmeleri adına ekiplerimiz bu çalışmalarını belirli bir plan dahilinde hız kesmeden ara vermeden devam ettirecek” diye konuştu.

Başkan Tutal;" Temizlik İşleri ekiplerimiz her ay  ilçe genelindeki çöp bidonları ve konteynırları, her hafta ise   pazar yerlerini ve temizlik gerektiren çöp toplama araçlarımızı dezenfekte ediyorlar. Ayrıca havaların ısınması ile başlayan lavra ve zararlı  böceklerle ile mücadelede ise çalışmalarımız başladı. Hemşehrilerimizinde  hijyen kurallarına daha çok dikkat ederek topyekun seferberliğe dönüşen bu konuya katkılarını bekliyoruz. Panik yok, birlikte el ele mücadele ederek bu sorunu da gidereceğiz inşaallah" dedi.

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top