ÇAT VE YAYLACIK MAHALLELERİNDE YAYLA ŞENLİĞİ

yy 6Çat ve Yaylacık mahallelerinde düzenlenen yayla şenliklerinde birlik ve beraberlik ön plana çıktı.

Geleneksel olarak Yaylacık ve Çat mahallerinde düzenlenen yayla şenliklerine Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer ve davetliler katıldı.

Başkan Tutal, düzenlenen yayla şenliklerinin  memleketten ayrılanların  birbirleriyle kaynaşması ve buluşması  için bir vesile olduğunu kaydetti.

Belediye olarak ellerinden geldiğince kırsal mahallelerle birlikte hareket ettiklerini belirten Başkan Tutal;" merkez mahallelerimizde ne varsa, kırsal mahallelerimizde aynısının yapılması  için gayret ediyoruz. Sizler bunu gözlemliyorsunuz. Bu yaylalar, bu köyler bizim  doğduğumuz yerlerdir. Sizlerin güler yüzlerini görmek, samimi davranışlarınızı gözlemlemek bizlere huzur ve mutluluk veriyor. Yayla şenlikleri yıllardır yapılıyor. İnsanlarımız , kadınlarımız, çocuklarımız güle oynaya bir arada bulunuyorlar. Bu ortamları yaşayabilmek gerçekten şükretmeyi gerektirir. Şükürler olsun ülkemiz selamet içinde,sulh içerisinde, huzur içerisinde.Yıllardır bu ülkeyi iç savaşa, bölünmeye çekmek isteyen gerek içerde, gerek dışarıda bir sürü hain var. Bu ülkenin sıkıntılara girmeden yoluna devam etmesini sağlayan bizim aklı selim büyüklerimiz,Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Hükümetimiz var. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle memleketin birliği beraberliği için  dualarım saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.

Kırsal mahallelerde düzenlenen yayla şenliklerinde Belediye Başkanı Mehmet Tutal, tarafından şenliğe katılan vatandaşlara ve çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top