SEYDİŞEHİR'DE 29 EKİM COŞKUSU

IMG 7505Seydişehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yıldönümü düzenlenen çeşitli etkinlik ve törenlerle kutlandı.

İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal , Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla makamında tebrikleri kabul etti.

29 Ekim Bayramı kutlamaları 15 Temmuz Milli İrade Meydanında gerçekleştirildi. Törene, Kaymakamı Aydın Erdoğan , Belediye Başkanı Mehmet Tutal, , Cumhuriyet Başsavcısı İzzet Kardoğan , kurum amirleri, gaziler, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasının ardından başlayan törende, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapan

Kaymakamı Aydın Erdoğan; Cumhuriyet kaynağını milli ve manevi değerlerle bezenmiş kadım kültüründen alan cesaret, inanç ve kararlılığın ifadesidir. Cumhuriyetin temel değerleri üzerinde yükselen değerlerimiz insan onurunu korumayı esas alan, insan hak ve özgürlüklerini güçlendiren hukukun ilkesinden taviz vermeyen demokratik ve özgürlükçü anayasamızla yoluna devam edecektir. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve istikbalimize kast eden hiçbir saldırı başarılı olamayacaktır.

Sevgili Gençler ; Cumhuriyetimizin kurucu Atatürk’ün söylediği gibi “Aklı Hür , Vicdanı Hür bir karaktere sahip olmak için Milli İrade ile harmanlanış Cumhuriyet değerlerini çok iyi bilmeliyiz.Cumhuriyeti korumayı kendinize bir görev edininiz.Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor saygılarımı sunuyoruz” sözlerine yer verdi.

Kıbrıs Gazisi Emin Kara ve öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirlerini okumasının ardından tören halk  oyunları,  Kaymakamlık Cumhuriyet Satranç Turnuvasında dereceye  giren    öğrencilere  hediyelerinin ilçe protokol üyeleri tarafından verilmesi ve geçit töreni ile son buldu. 

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top