GAZİLER GÜNÜ SEYDİŞEHİR’DE KUTLANDI

 

IMG 3176

19 Eylül Gaziler Günü Seydişehir’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk büstü önüne çelenklerin sunulması ile başlayan 19 Eylül Gaziler günü anma programına Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkan Vekili Mevlüt Güray, siyasi parti ilçe başkanları, stk başkanları ve  dernek temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı.

Türkiye Harp Malulleri Gazi, Şehit, Dul ve Yetimleri derneği başkanı Yakup Söğüt, Kore ve Kıbrıs gazileri ve şehit ailelerinin de hazır bulunduğu program saygı duruşu ve istiklal marşının okumamasının ardından Garnizon Komutanlığından Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mevlüt Karabacak’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik ünvanı verilişinin 95. Yılının olduğunu hatırlatan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mevlüt Karabacak, “95 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik ünvanı verildiği bu günü Gaziler günü olarak kutluyoruz. Bizim için şehit nurhani, gazi ise onurlandırılmış bir askerdir. Bu günde şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize de saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.” dedi.

Kutlama programına katılan protokol üyeleri daha sonra şehitliğe giderek Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra dua ettiler.

Program şehit ailelerine ziyaret ile sona erdi.

Son Düzenlenme Pazartesi, 19 Eylül 2016 15:13

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top