MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI 5Bir dizi açılış ve incelemeler için Seydişehir'e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un söz verdiği Nevzatbey Tepesinin millet bahçesine dönüştürülmesi çalışmaları hız kazandı.

Seydişehir Belediyesi bünyesinde  126 Bin metrekarelik alanda bulunan  Nevzat Bey tepesi hazırlanan proje kapsamında Millet Bahçesine dönüştürülerek vatandaşların hizmetine sunulacak.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve  Toki Proje Mükellifi Mesart Mimarlık’tan Yüksek Mimar Merve Kuyu,Danışman Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Gül Millet bahçesine dönüştürülecek Nevzat Bey tepesinde  alan analizi çalışması yaptılar.

Millet Bahçesi projesiyle Seydişehir'in  önemli bir cazibe merkezine kavuşacağını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehirlilerin hizmetine sunulacak millet bahçesinde, farklı aktivitelerin yer alacağı dinlenme, eğlenme amaçlı mekanların,yürüyüş yollarının, kamelyaların, çocuk oyun guruplarının, yeşil alanların yer alacağını belirtti.

Başkan Tutal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 100 günlük program kapsamında ilçeye kazandıracağı Millet Bahçesinin TOKİ tarafından yapılacağı ve  Seydişehir Belediyesi TOKİ’nin çalışmalarına  destek vereceğini belirtti.

“Millet bahçesi cazibe merkezi olacak “

Vatandaşların  yaşam standartlarını yükseltmek için gece gündüz çalışmalarına aralıksız  devam ettiklerini kaydeden Başkan Tutal;  Millet Bahçesi projemizi  yine bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tüm Türkiye’ye yayılan bu projeyi, ilçemizde gerçekleştirecek olmak bizleri sevindirdi.Millet Bahçesi, vatandaşlarımızın dinlenerek sohbet edecekleri bir alan olacak. En kısa zamanda Seydişehirli hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Millet Bahçesinin Seydişehir’e yapılması konusunda bizlere desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top