BELEDİYEDEN OKUL VE YAYA GEÇİTLERİNE "Önce Yaya" İŞARETİ

önce yaya 1Seydişehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı'nın 'Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' kampanyası kapsamında "Önce Yaya" zemin işaretlemesi çalışmalarına başladı.

Merkez ve kırsal mahallelerde bulunan okul  önlerinde başlanılan uygulama ayrıca okul bölgelerine yakın yaya geçitlerini de kapsayacak.

İç İşleri  Bakanlığı tarafından "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla ilan edilen "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" kapsamında, Seydişehir Belediyesi tarafından  yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla ilçe genelinde bulunan merkez ve kırsal mahallelerde okul  önlerinde "Önce Yaya"  işaretlemeleri yapıldı.

Başkan Tutal,Karayolları Trafik Kanunu'nda yapılan değişiklik nedeniyle oluşturulan komisyon kararı ile çalışmanın başlatıldığını vatandaşlar ve sürücülere  duyurulması bu konuda davranış kazandırılması gerektiğini kaydetti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Seydişehir Belediyesi olarak özellikle okullar başta olmak üzere ilçemizde yaya geçidi bulunan alanlara “ÖNCE YAYA” diyerek, sürücülerin dikkatli geçmesi ve bu alanlardaki yayalar  yolda karşıdan karşıya geçerken sorun yaşamasın diye hazırladığımız kalıp tabelamızla yollara gerekli işaretleme ve uyarının olduğu boyamalarımızı  yapıyoruz. Bilindiği üzere Karayolları Trafik Kanunu’nda yapılan değişiklikle, trafik polisi ve ışıklı trafik işareti olmayan yaya geçitlerinde, okul geçitlerinde, kavşaklarda öncelik artık yayalarımızın. Bütün sürücülerin bu geçit ve kavşaklara yaklaşırken yavaşlayarak, eğer yaya varsa durması ve yayalara öncelikli olarak yol vermeleri gerekiyor. Gün geçmiyor ki trafik kazası haberleri almayalım. Bu kazaların önlenmesi, okul öğrencilerimizin ve yayaların huzur ve güven içerisinde trafikte yer alabilmeleri için bu farkındalık çalışması yapılmıştır. Çalışmalar sorumluluk sahamızda ihtiyaç doğrultusunda sürdürülecektir.İlçemize hayırlı olsun " dedi.

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top