HASBİHAL PROGRAMLARI HACISEYİTALİ MAHALLESİ İLE SONA ERDİ

HASBİHAL 3Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın kırsal ve merkez mahallelerde başlatmış olduğu "Hasbihal" programları yoğun ilgi gördü.

Başkan Tutal, Aralık ayında başlayan ve Nisan ayında sona eren program çerçevesinde 39 kırsal, 16 merkez mahallede vatandaşlarla iç içe samimi bir sohbet ortamında istek ve taleplerini dinledi.

Başkan Tutal, kar kış demeden yürütülen Hasbihal programının verimli geçtiğini kaydetti.

Hizmet kalitesine katkı sağlayan ve vatandaşların Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a istek ve önerilerini birinci ağızdan ilettikleri Hasbihal buluşmaları Hacıseyitali Mahallesi ile sona erdi.

Merkezde 165, kırsalda 368 istek ve talep alındı. Taleplerin 23'ünün DSİ 4. Bölge Müdürlüğü, 2'sinin Karayolları 3 Bölge Müdürlüğü, 17'sinin Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 8'inin Ulaşım Planlama Raylı Sistem Daire Başkanlığı, 24'ünün KOSKİ ve 12'sinin de farklı kamu ve kuruluşlara 447 'sinin ise Seydişehir Belediyesin farklı birimlerine yönelik olduğu belirtildi.

Kırsal ve merkez mahallelerden alınan Seydişehir Belediyesinin farklı birimlerine yönelik taleplerinin çalışmalarının başlatıldığını kaydeden Başkan Tutal, birim müdürlerinin istek ve talepleri yerine getirilmeye başladığını belirtti.

Başkan Tutal, Seydişehir'de kırsal ve merkez mahallelerde çadır kurmak suretiyle vatandaşlarla buluştu. İlçe halkının ihtiyaçları doğrultusunda, merkez ve uzak mahallelere kadar taleplerin yerinde tespit edildiğini ve çözümlendiğini söyleyen Başkan Tutal, Hasbihal etkinliğinin yeni hizmet planlarının oluşmasında verimli ve kaliteli projelerin paylaşılmasına katkı sağladığını kaydetti.

4 aylık sürede adım adım ilçe merkez ve kırsal olmak üzere 55 mahallede meclis üyeleri ve birim müdürleri ile birlikte yaptıkları çalışmaları sunum eşliğinde anlatarak Seydişehirlilerle buluştuklarını kaydeden Başkan Tutal “Belediye Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri ile birlikte her hafta farklı mahallede vatandaşların talep isteklerini birinci ağızdan dinledik. İncesu Mahallemizde başladığımız "Hasbihal" programınızı Hacıseyitali Mahallemizde tamamladık. 39 kırsal, 16 merkez olmak üzere 55 mahallemizin tamamında hemşehrilerimizle istişare ettik. Aldığımız taleplerinin hemen çözülebilecek olanlarını ekiplerimiz ertesi gün hayata geçirdi. Zaman içerisinde yapılacak olan çalışmaları 2018 yılı program dahiline alınarak çalışmalarımız başladı. Şükürler olsun ki bu süreçte vatandaşlarımızla aramızda en ufak bir kırgınlık veya olumsuz bir davranış gerçekleşmedi. Ben bize göstermiş oldukları samimiyet ve içtenlikten dolayı teşekkür ediyorum. 2014 yılında hemşehrilerimizin bize verdiği emaneti en iyi şekilde devam ettirmek ve zarar getirmemek suretiyle gece gündüz demeden ekibimizle birlikte çalıştık" dedi.

Bu güne kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a teşekkür eden Hacıseyitali Mahallesi Mustafa Öncel; “Başkanım şimdiye kadar bizim tarafımızdan gelen talep ve istekleri hiç bir zaman geri çevirmedi. Ben kendisine mahallemize ve Seydişehir'e vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Tutal, program sonunda Hacıseyitali Mahallesi Muhtarı Mustafa Öncel'e günün anısına hediye takdim etti.

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

Go to top