Kültürel

Kültürel (59)

1 1Seydişehir Belediyesi'nin on bir ayın sultanı Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği Kültür- Sanat Etkinlikleri bu yılda devam edecek.

Seyitharun Camii’nde kılınan ilk tevaih namazı sonrası Mehteran eşliğinde başlayan Ramazan Geceleri 15 Temmuz Milli İrade Meydanında devam etti.

Kılınan Teravih namazı sonrası Mehteran eşliğinde düzenlenen programa Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ramazan Ayı'nın ruhuna uygun hazırlanan, 15 Temmuz Milli İrade Meydanında  gerçekleştirilecek olan etkinliklerde binlerce vatandaşın bir arada birlik, beraberlik kardeşlik duyguları içerisinde Ramazan akşamları geçirmeleri amaçlanıyor.

Mübarek Ramazan ayının farklı bir ay olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” Rabbim birlikteliğimiz ,beraberliğimizi daim eylesin. Ramazan ayı 11 ayın sultanı. İçinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesinin bulunduğu bir ay. İnşaallah peygamber ümmetinin fertlerinden birisi oluruz. Ramazan ayında kişinin nefis muhasebesi yapabilmesi esastır. Yardımlaşma ,bir araya gelme, kardeş olma, birlikte olma, akraba ,komşu ile iftar açması bunlar başka inanç değerlerinde olmayan, sadece İslam’a ve müslümanlara has olan duygu ve düşüncelerdir.”dedi.

Bir balığın suda yaşarken onun kıymetini bilmediği ve anlayamadığı gibi  değerlerimizide anlayamadığımızı ifade eden Başkan Tutal;” İnşallah bu değerlerden uzak kalmayız. Ramazanın hayırlı mübarek olmasını diliyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum “dedi.

Ramazan ayının güzellikleri ve bereketi ile insanlara sunulan bir ay olduğunu kaydeden

Kaymakam Aydın Erdoğan;”İnsanoğlunun işlemiş olduğu günahlardan arınma , kendini maddi ve manevi olarak telakki edebilmesi için Yüce Yaradanın  hazinelerinin kapılarını sonuna kadar açtığı bir aydır. Bizlerde bu fırsatı değerlendirmek için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bu ayda sizlerden bol bol ülkemiz,devletimiz milletimiz için hepimiz için dua etmenizi istiyorum “şeklinde konuştu.

Ramazan ayının bolluk , berket ve rahmet ayı olduğunu kaydeden Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci;” Cenabı mevlam inşallah bu ramazan ayı hürmetine müslüman aleminin uyanışına ,birlik ve beraberliğimize vesile olur İnşallah .Ben bu duygularla sizleri saygı ve hürmetle selamlıyor hayırlı ramazanalar diliyorum”dedi.

Program Konya Büyükşehir Belediyesi Tasavvuf Musikisi Sema ve İlahi gurubunun gösterisi ile devam etti.

IMG 9104Seydişehir Belediyesi tarafından lise ve dengi okullarda düzenlenen “Görsel ve Edebi Sanatlarla Kendini İfade Etme ” temalı fotoğraf, resim, deneme, şiir, ve hikaye yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Şaban Cengiz Kültür Merkezinde düzenlenen törene Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli, İlçe Müftüsü Kemal Demirel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Aziz Karakuş, Nüfus Müdürü Cemil Işılak , Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Ferhat Tükel, okul müdürleri, öğretmenler , öğrenciler ve aileleri katıldı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın ilçe dışında olması nedeniyle programa katılanlara selam ve saygılarını ileten Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli, yarışmada dereceye giren öğrencileri kutladı.

Düzenlenen yarışmada kaybeden olmadığını,hep birlikte kazanıldığını kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli;" medeni cesaretinizden dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Siz gençlere bakınca milli şairimiz Mehmet Akif'in şiirinde bahsettiği Asım'ı görüyorum. Peki kim bu asım , iman, irfan , fazilet ve bilgiyle donanmış , karakterli, ahlaklı kişilikli , vatanına ve milletine sahip çıkan ve dahası tüm bunları yüceltmek için tüm imkanları seferber eden gençliği, yani sizleri görüyorum. Hepinizi muhabbetle kucaklıyorum. Yeni  Türkiye yolunda ve gelecekte ülke yönetiminde sizlerde söz sahibi olacaksınız . Buna tüm kalbimle inanıyorum. Gençler hayatınız boyunca hiç bir zaman heyecanınızı kaybetmeyin. Hayatta insana üç şey lazımdır. Heyecan, Heyecan , Heyecan, sizlerden elif gibi dik, vav gibi mütevazi ve yumuşak  başlı olmanızı istiyorum. Belki kısa vadede kaybeden olabilirsiniz ama uzun vadede daima kazanan siz olursunuz" dedi.

Programın sonunda, Hikaye ve Şiir  dalında derece girenlere ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli, fotoğraf dalında dereceye girenlere Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Saylam, Resim dalında dereceye girenlere Seydişehir Anadolu Lisesi Müdürü Tahsin Küçük , Deneme dalında dereceye girenlere Seydişehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Aziz Karakuş, Hikaye dalında dereceye girenlere İlçe Müftüsü Kemal Demirel tarafından ödülleri verdi.

Görsel ve Edebi Sanatlarla Kendini İfade Etme" konulu yarışmada fotoğraf dalında Mahmut Esat Anadolu Lisesi'nden Mahmut Arabacı birinci, Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Osman Doğan İkinci, Seydişehir Anadolu Lisesi'nden Zekeriya Karabacak üçüncü oldu.Resim kategorisinde Seydişehir Anadolu Lisesi 'nden Fatmanur Korkmaz birinci, Seyyid Harun Anadolu Lisesi'nden Hilal Bilen ikinci, Enis Şanlıoğlu Lisesi'nden Serra Nur Pınar üçüncü olurken mansiyon ödülünü Ilıca Mesleki ve Teknik Lisesi'nden Esra Özdemir aldı.

Edebi eser deneme dalında Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi'nden Begüm Senanur Baldan birinci, Mahmut Esat Anadolu Lisesi'nden Ümmühan Yılmaz ikinci, Şehit Mustafa Tünel Çok Programlı Lisesi'nden Fatma Ünal üçüncü oldu. Şiir dalında Seydişehir Anadolu Lisesi'nden Fatma Bozkır birinci, Enis Şanlıoğlu Lisesi'nden Şerife Yavuz ikinci, Sistem Temel Lisesi'nden Ebrar Aleyna Yanalak üçüncü oldu.

Son olarak hikaye dalında Saliha Mehmet Ulaşan Lisesi'nden Şefika Apaydın birinci, Seydişehir Anadolu Lisesi'nden  Serra Suluçay, Seyyid Harun Anadolu Lisesi'nden Damla Nur Özalp üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye girenlere birincilere   tam, ikincilere yarım, üçüncülere çeyrek altın ödülü verilirken, toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

IMG 8877Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen Uluslararası Kültürel Miras ve Turizm Kongresi Seydişehir'de gerçekleştirildi.

Seydişehir Belediyesi ev sahipliğinde Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi'nde gerçekleştirilen oturumlara Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz, Selçuk Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ufuk Deniz Aşcı, Vinüs Üniversitesi Filoloji Fakültesi Öğretim Üyesi, Türkçe Merkezi Müdürü ve Litvan Tatarları Topluluğu Başkanı Prof. Dr. Galina Miskiniene, Kazimeras Simenavicus Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Litvan Dil Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Jolanta Zabarskaite, Selçuk Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet Şimşek, Turizm Fakültesi’nden Kongre Düzenleme Kurulu Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Muhammet Erbay, Gana Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nden İdari Sekreter Sayuti Sulemana, Gana Kalkınma Bilimleri Üniversitesi’nden İssahaku Adam, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

“TURİZM MEDENİYETİN ALTIN ANAHTARIDIR SLOGANIYLA YOLA ÇIKTIK”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık, “Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak Uluslararası Kültürel Miras ve Turizm Kongresi'ni bu yıl ilk defa Konya'da başlattık. Ancak bizim Konya algımız, farklı ve tarihi mekanlarla daha anlamlı hale geldi, gelmeye başladı. Bugün böyle bir kongrenin, böyle bir mekanda gerçekleştirmenin  hep beraber mutluluğunu yaşıyoruz. ‘Turizm medeniyetin altın anahtarıdır’ sloganıyla yola çıktık ve bu anahtarları farklı tarihi mekanlarda, Türkiye'nin önemli tarihi mekanlarında açarak ulusal ve uluslararası alanda önemli bir noktaya getirmek istiyoruz. Özellikle dünyada UNESCO'nun girişimleriyle başlayan kültürel mirasın korunması süreci, 14 Şubat 1983 tarihli Resmi Gazete’deki yayınlanan kararnameyle beraber Türkiye olarak da biz bu sürece dahil olduk ve bugün 2016 itibariyle dünya genelinde kültürel miras unsuru olarak bin 52 madde varken, Türkiye olarak da 16 unsurumuzla maddi kültür unsurları içinde yer aldık. Somut olmayan mirasta da 15 unsurumuzla bu kültürel mirası, zengin Anadolu kültür ve medeniyeti olarak bu kültürel mirasın varlığını sürdürüyoruz. Geçici listede ise 69 unsurumuz şu anda UNESCO listesinde beklemekte olup inşallah saygıdeğer hocam Prof. Dr. Öcal Oğuz bey ve ekibinin girişimleriyle bu listeyi daha anlamlı hale getirir, Türkiye'nin bayrağını daha yukarılara çekme fırsatını buluruz” diye konuştu.

SEYYİD HARUN VELİ TÜRBESİ ÇEVRESİNİN YEŞİL ALAN HALİNE GETİRİLMESİ PLANLANIYOR

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’in tarihi, kültürel ve coğrafi özellikleri konusunda açıklamalarda bulundu. Seydişehir’in Milat’tan önce 5500 yıllarına dayanan tarihi ve kültürel dokusuyla önemli yerleşim yerlerinden olduğunu ifade eden Tutal, “O döneme ait ilçemizde höyükler mevcut. Yine Milat’tan önce 2500 yıllarında inşa edilmiş olan Vasada Antik Tiyatrosu, Arvana Bizans Şehir Kalıntıları gibi Beyşehir-Suğla gölleri arasında kurulmuş olan yaklaşık 10-12 bin nüfusu o dönemde barındırmış yerleşkeye  sahip ilçelerden birisi. Seydişehir, başta Seyyid Harun Veli Hazretleri ve Şeyh Hacı Abdullah Efendi Türbeleriyle de inanç turizminin yaygın olduğu yerleşim yerlerinden birisidir. İnşallah, Seyyid Harun Veli Hazretleri’nin etrafının açılması, yeşil alan haline getirilmesi noktasında, yaklaşık 65 milyon TL değerinde  bir proje hazırladık. Bu kapsamda, kamulaştırmaları yüzde 60’lara kadar getirdik. İnşallah önümüzdeki zaman diliminde projeyi tamamlayıp, ziyaretçilere daha güzel bir ortam hazırlamış olacağız. Özellikle son yıllarda bir de termal çalışmalarımız var. İnşallah önümüzdeki sonbahar döneminde, termal turizm olarak da ziyaretçilerimizi ağırlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

‘TOROSLAR’IN (SEYDİŞEHİR) ÇİÇEKLERİ’ İSİMLİ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Açılış konuşmalarının ardından, başkanlığını Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık’ın yaptığı panele geçildi. UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz, UNESCO’nun kültüre bakış açısı, kültür-turizm bağlamında UNESCO’nun beklentisi, UNESCO programlarını konu alan konuşma yaptı.

Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Tugay da “Geçmişten Geleceğe Kültür Mirası Turizminde Anadolu Çiçeklerinin Önemi” sunumunda, başta Pierre Belon, Busbeck, Pitton de Tournefort olmak üzere Türkiye’ye bitki toplamak amacıyla gelen bitki bilimciler, Anadolu’daki bitki çeşitliliğinin veri listesi, dünyada ve Türkiye’de kurulan herbaryumlar üzerine konuşma gerçekleştirdi. Sunumunun ardından, Prof. Dr. Tugay’a ait “Toroslar’ın (Seydişehir) Çiçekleri” isimli fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Kazimeras Simenavicus Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Litvan Dil Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Jolanta Zabarskaite ise dil ve turizm temalı sunumunda, açıklamalarda bulundu.

Buradaki ilk oturumun ardından, oturum başkanlıklarını Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Bahar, Necmettin Erbakan Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Mehmet Berk ve Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Tugay’ın yaptığı 3 oturum gerçekleştirildi.

Program sonunda  sunum gerçekleştiren katılımcılara belgeleri verildi.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ UÇURTMAŞENLİĞİNDE PANAYIR COŞKUSU 3Seydişehir Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı münasebeti ile bu yıl ilk kez “Gökyüzü Şenlensin, Çocuklar Neşelensin” uçurtma şenliği düzenledi.

Kapalı Spor Salonu yanında bulunan alanda düzenlenen uçurtma şenliğinde çocuklara ve gençlere coşkulu bir bayram havası yaşatan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Millet olarak, toplum olarak çocuklarımızı özgüvenli yetiştirebilirsek, ilerleyen zaman diliminde memlekete katkıları da kendilerine olan katkıları o kadar fazla olacaktır” dedi.

Programa Kaymakam Aydın Erdoğan ve eşi, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve eşi, Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları, çocuklar ve aileleri katıldı.

Merkez İlkokulu öğrencilerin hazırladığı roman havası ve kafkas oyunları ile başlayan şenlik Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın selamlama konuşması ve Morton Gurubunun konseri ile devam etti.

BAŞKAN TUTAL”İNSAN OĞLUNA HİZMET ETMEK, EN ŞEREFLİ HİZMETLERİN BAŞINDA GELİR”

Başkan Tutal;”Allah’ın yaratmış olduğu canlar içerisinde, en şereflisi insanoğludur. İnsanoğluna hizmet etmek, en şerefli hizmetlerin başında gelir. İnsanoğlunun devamını çocuklarımız sağlar. Bundan dolayı temel amacımız, insana hizmet olduğundan geldiğimiz günden, bugüne kadar yaptığımız sosyal faaliyetlerde özellikle annelerimize ve çocuklarımıza yönelik projeler öne çıkmıştır. Bu gün sizlerle birlikte yine böyle bir faaliyetteyiz. Meydanımızı panayır alanına çevirdiğiniz için ben herkese teşekkür ediyor, eğlencelerin en güzelini yaşama ve tatma düşüncesiyle saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Selamlama konuşmasının ardından Başkan Tutal, Seydişehir Belediyesi tarafından alanda kurulan Osmanlı şerbeti ve macunu stantları tek tek gezerek şenliğe katılanlara kendi elleriyle ikram etti. Ayrıca balon, uçurtma ve şapka hediye etti. İkram çeşmesine ve şişme oyun grubunu da ilgi büyüktü.

Seydişehir Belediyesi tarafından dağıtılan uçurtmalar anneler, babalar ve çocukları tarafından birlikte uçurtuldu. Çocukların mutluluğu gözlerinden okunurken gökyüzünü kaplayan rengarenk uçurtmalar renkli görüntülere sahne oldu.

18485677 814325838721327 1867020334463756531 nSeydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu mezuniyet törenine katıldı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu mezuniyet törenine Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, N.E.Ü Rektör Yardımcısı Prof .Dr Tahir Yüksek ve diğer protokol üyeleri  , öğrenci velileri ve mezun olan öğrenciler katıldı.

Seydişehir’in gerek eğitim, gerek kültür , gerekse sosyal yaşantısı ve turizm konusunda bir çok ilçe ve ilin önünde olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, eğitim , öğretim için gelen  gençlere  iyi bir ev sahipliği yapıldığını ve hoş bir seda bıraklıdığı kanaatinde olduğunu kaydetti.

Zamanın çok hızlı geçtiğini kaydeden Başkan Tutal;” baktığımız zaman bizde aynı sıralardan geçmişiz. Daha dün gibiydi. Öğrencilik bitti, zamanı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor.Özellikle sizlere yani bizlerin  bu memleketi emenet edeceği siz gençlere çok iş düşüyor. Hepimize çok iş düşüyor. Çalışmamız , gayret etmemiz gerekiyor.Bunun  yoluda siz mühendislerden geçiyor.Terörde biz birilerine diz çöktürür noktaya gelmiş isek , insansız hava araçlarını üreten ilk dört ülkeden birisi olmuş isek , bu sizin gibi mühendislerin özelliklede genç mühendis kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın yoğun çalışmasından ve  gayretinden dolayıdır.

BAŞKAN TUTAL;” İNSANIN HAYATINDA İDEALLERİ, İNANCININ OLMASI GEREKİYOR”

İnsanın yaşamı boyunca çeşitli sınavlardan geçtiğini ifade eden Başkan Tutal;” insanın hayatında ideallerinin olması, inancının olması gerek. Değilse her hangi bir alanda imanı, inancı olmayan bir insanın freni boşalmış bir kamyondan farkı kalmayacaktır. Bizim kendi milli değerlerimize, sahip olmamız o yolda hızla ilerlememiz gerekiyor.Sizlerinde aranan adam olmak için  yoğun çalışarak ,  kendini yetiştirmesi gerekiyor.  Bu noktada gerek bizler, gerek sizlere ciddi manada ödevler , görevler düşüyor. Bundan dolayı sizlere güvencimiz sonsuz, ancak üretme , birikim ve  özellikle eğitim noktasında kendimizi çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere bundan sonraki yani asıl hayatta iş,eş, aş ve sosyal hayatınızda başarı, mutluluklar diliyorum. Allah’a emanet olun, yolunuz bahtınız açık olsun”şeklinde konuştu.

Seydişehir Kaykakamı Aydın Erdoğan ise üniversite  eğitimin ardından mezun öğrenciler için yeni bir dönem ve sürecin başladığına vurgu yaparak, "Size tavsiyemiz; bundan sonra da çok ciddi bir şekilde çalışmanız ve gayret etmenizdir. Size yeni hayatınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof Dr. Hüseyin Arıkan, öğrencileri mezun etmenin mutluluğunu yaşadıkları kaydederek,  mezun öğrencilerinin başarılı ve sağlıklı olmaları dileğinde bulundu.

Konuşmaların ardından, mezuniyet törenine katılan protokol öğrencilere temsili diplomalarını verdi. Öğrenciler mezun olmanın sevincini aileleriyle birlikte yaşadı.Tören sonunda davetlilere geleneksel mezuniyet yemeği  ikram edildi

IMG 7723Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, meslek tanıtımı programı kapsamında Gazi Ortaokulu öğrencilerini ve öğretmenlerini makamında ağırladı.

Gazi Ortaokulu öğrencilerine Belediye Başkanlığı ve belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Tutal, Gazi Ortaokulu’nun başarı oranı yüksek olan okulların arasında yer aldığını kaydetti.

Öğrencilerin meslek dallarıyla ilgili bilgileri meslek sahiplerinden dinleyip, merak ettiklerini sorarak meslek seçimi konusunda bilgilenmelerinin  önemli olduğunu kaydeden Başkan Tutal;” Belediye Başkanlığı bir meslek değil. Her meslek sahibi olan kişi siyasete girebilir ve Milletvekili , Belediye Başkanı olabilir. İnsanlara daha çok hitap etmek, iyi niyetle yönetmek, bu memleketi daha güzel yerlere getirmek iddiasında olan herkes seçimlere katılma hakkına sahiptir” dedi.

Seydişehir’in eğitim kalitesinin yüksek olduğunu kaydeden  Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” Konya’daki okulların  içerisinde, TEOG, LYS, YGS sınavlarında merkez ilçelerden daha iyi puanlar alıyor.İddialı bir ilçeyiz.Sizlerden de iyi sonuçlar bekliyoruz. Sınavlarda başarılı olmak veya hedeflediğimiz fakülteye gitmek , bitirmek mutlaka idealimizde olması gerekir. Ama bizim öncelikli hedefimiz ise mutlaka iyi bir insan olmak olmalıdır. İyi bir insan, ahlaklı bir insan  bu memleket için gücünü son damlasına kadar kullanabilecek, çalışabilecek bir insan olarak kendimizi eğitmemiz ve yetiştirmemiz gerekir. Çok çalışmalı ve başkalarına muhtaç olmamalıyız.İyi bir insan olarak kendimizi yetiştiremezsek yarın bu ülkeye ihanet eden hainler gibi oluruz. FETÖ ile Abdullah Öcalan’ın bir farkı olmadığı gibi bu memlekette hırsızlık yapan, rüşvet alanında onlardan bir farkı yok. Bu memleketten maaş alarak  görevini yerine getirmeyen insanlarında onlardan farkı yok. Bunun için iyi çalışacağız. Herkes kendi işini çok iyi yapacak ve memleketimizi hep beraber güçlendireceğiz. Bizim başkalarına ihtiyacımız olmayacak” şeklinde konuştu.

Seydişehir Belediyesi ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler ise ;” Meslek seçiminde meslek sahiplerinden bilgiler almak gelecekte seçeceğimiz meslek konusunda çok yararlı olacaktır. Öğretmenlerimiz belirli periyotlar çerçevesinde bizlere Meslek Tanıtma programı düzenliyorlar. Başkanımızın düşüncelerinden, fikirlerinden faydalanmak bizleri çok mutlu etti. Belediye Başkanımız Mehmet Tutal’a  çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Gazi Ortaokulu öğrencileri daha sonra birimleri gezerek birim müdürleri ve belediye çalışanlarından bilgi aldılar.

MECLİS 1Seydişehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisini Kuğulu Parkta ağırladık

Kuğulu mesire alanında bulunan Ferzene mağarasına doğa yürüyüşü düzenledi.

Kuğulu mesire alanında bulunan, Ferzene mağarası doğa yürüyüşüne Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Bünyamin Nokta ve yönetimi, Seydişehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri katıldı.

Gençlik Meclisi Başkanı Bünyamin Nokta, Seydişehir Gençlik Meclisimizin daveti üzerine bugün biraraya geldik. Seydişehir ve Konya’dan arkadaşlarımızla Kuğulu Park'a doğa yürüyüşüne katıldık. Sağlıklı bir yaşam için gençlerimizin günümüzde her türlü zararlı alışkanlıklarını bırakması ve doğa ile iç içe olması açısından güzel bir etkinlik gerçekleştirmiş olduk. Bu ve bunun gibi sağlık anlamında etkinliklerimiz hem Seydişehir’de hemde  il merkezimizde artarak devam edecek. Bu sayede sağlıklı yaşamın önemini bir nebze de olsa hatırlatmaya yaşatmaya devam edeceğiz. Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a, Seydişehir  Gençlik Meclisimize davetleri için özellikle teşekkür ediyorum. Seydişehir de gençlik adına yapılan her başarılı işin altında Belediyemizin imzaları oldukları içinde ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Düzenledikleri etkinliğin gerçekleşmesinde kendilerine destek olan Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür eden Seydişehir Gençlik Meclisi Üyeleri etkinliğe katıldı.

asker kınası 4Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, vatani görevlerine uğurlanacak 97/2 tertip  Mehmetçiklerin düzenlenen asker eğlencesine katıldı.

97/2 tertip asker adaylarının birliklerine teslim olmalarına sayılı günler kala düzenlenen moral ve motivasyon gecelerine Belediye Başkanı Mehmet Tutal, asker aileleri ve vatandaşlar katılarak asker adaylarını yalnız bırakmadılar.

Vatani görevlerini yerine getirecek gençlere günün anısına Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye  eden Başkan Tutal , “Bu toprakların mayasında, bu toprakların özünde kardeşlik, birlik, beraberlik var. Bu vatanı, bu toprakları teröre ve hainlere yedirmedik, yedirmeyeceğiz inşallah. Her Türk genci gibi onur vesilesi olan askerlik görevini sizler yerine getirmenin gururunu yaşayacaksınız. Gönülleriniz de vatan, millet, namus ve bayrak aşkıyla bize atalarımızdan emanet olan bu kutsal vatana hizmet etmek, bölünmez bütünlüğümüzü korumak ve gerektiğinde uğrunda kanınızı ve canınızı vermek için bu kutsal görevi yerinize getireceksiniz. Bu vatan sizlere emanet. Allah yolunuzu açık, sağ salim yuvalarınıza dönmeyi nasip etsin’’ dedi.

IMG 4966Seydişehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÖYKÜDER’in ortaklaşa düzenlediği Seydişehir Kitap Günleri sona erdi.

Açılışı İlçe Protokolünün katılımı ile yapılan Seydişehir Kitap Günleri 5 gün boyunca  yazar imza günleri ve söyleşileri, tiyatrolar, çocuk atölyeleri, Workshoplar, ödüllü okuma yarışmasılar ve çeşitli oyunlarla  devam etti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kitapseverlere kapılarını açan Kitap günlerini 20 bin kişinin ziyaret ettiğini kaydetti.

Seydişehir’e gelen ve öğrencilerle buluşan yazarlar Vural Kaya, Ayşegül Sözen Dağ,  Atilla Yaramış,Nehir Aydın Gökduman, FatihTuranalp, Musa Mert , Mehmet Kahraman, Özgür Gez,   Ayşe Ünüvar, Mahmut Ulu, Mine Sota, Prof. Dr. Hüseyin Muşmal, Fatih Babaoğlu, Ercan Harmancı ,Ali Saçıkara, söyleşiye katılarak kitaplarını imzaladı.

Fuara yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” 5 gün devam eden kitap günlerimizin yoğun ilgi görmesi bizleri memnun etti. 16 yazarımız fuarda yer aldı, kitaplarını imzaladılar, öğrencilerimizle söyleşiler gerçekleştirdiler. Fuarımızda 50 bine yakın bin kitap sergilendi. 10 bini öğrenci  olmak üzere  20 bin kişi fuarımızı ziyaret etti.Merkez ve kırsal mahallerimizde eğitim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin tamamı kitap günlerine ve yazar söyleşilerine katıldı.Bilinçli ve başarılı bir nesil için kitap okumalıyız. Gençlerimizi kitap okumaya teşvik etmeliyiz, Biz de bu konuda üzerimize ne düşerse yapacağız. Ben bu duygu ve düşüncelerle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, ÖYKÜDER’e, fuarımıza katılan tüm yazarlarımıza ve ziyaret eden tüm öğrenci ve öğretmenlerimize ,hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

ÖYKÜDER Başkanı Hikmet Yılmaz,Seydişehir’de düzenledikleri kitap günlerinden memnun kaldıklarını ifade ederek, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar’a teşekkür ettiğini kaydetti.IMG 5338Seydişehir Belediyesi, Seydişehir İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ve ÖYKÜDER 'in  katkıları ile organize edilen kitap günleri yazarlarını ağırlıyor.

Somuncu Baba adlı kitabıyla kitapseverlerin beğenisini kazanan Mahmut Ulu , Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ı makamında ziyaret etti.

Seydişehir Kitap günlerinde okuyucularıyla buluşan Yazar Ulu " Seydişehir'de olmak okuyucularımla buluşmak beni çok mutlu etti. Belediye Başkanımız Mehmet Tutal, bu imkanı sunduğu için teşekkür ediyorum. Seydişehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÖYKÜDER tarafından organize edilen kitap fuarına öğrencilerimizin ilgileri yoğun .  Beni yalnız bırakmayan okuyucularıma da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kitap günleri kapsamında Seydişehir'e gelerek kendisini ziyaret eden Yazar Mahmut Ulu'ya teşekkür eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;" kitap günlerimizde yazar kardeşimiz Mahmut Ulu'yu ağırladık. Biz de başarılı yazar kardeşimizi kutlayarak imzalı kitabını aldık. Genç ve yetenekli yazar kardeşimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yazar Mahmut Ulu , Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a imzalı kitabını hediye etti. 

  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1  2  3  4  5 
  •  Sonraki 
  •  Son 
Sayfa 1 / 5
Arrow
Arrow
EN GÜZEL İNSAN