SAKLI BİR CENNET SEYDİŞEHİR

origamiSaklı Cennet Seydişehir 2Seydişehir Belediyesi yine önemli bir sosyal projeye imzasını attı.

Şu ana kadar ulusal veya uluslararası tanıtım programlarından mahrum kalan Torosların Saklı Cenneti Seydişehir; tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla vizyona taşınıyor.

“Saklı Cennet Belgeseli”nin yeni konusu Seydişehir.

Yılkı Atları için Torosların içinde bir yer Küpe Çukuru, Her köşesi tarih kokan bir şehir Vasada Antik Kenti, Kuğulu Vadisi, Seydişehir kurucusu Seyyid Harun Veli Hz.leri; Camisi ve Hamamı, Çavuşlu Memiş Efendisi ve daha birçok bölgeyi konu alan belgesel yakında izleyiciyle buluşuyor.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, belgesel çekimlerini değerlendirerek, şu ana dek Seydişehir’in tanıtımı için ciddi bir çalışma yapılmadığını belirtti. Anadolu’nun bağrında, Toros Dağları’nın eteğinde bir cennet vatan olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal, bu güzel şehrin, Seydişehir’in yeterinde tanıtılmadığını ve bundan sonra tanıtımı için gerekli çalışmaların yürütüleceğini kaydetti. Tutal, birçok ulusal kanal ve belgesel kanalları ile görüşülerek Seydişehir’in tanıtımı noktasında çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Yıllarca uykuda kalan bu ilçenin artık bütün Dünya’ya tanıtılacağını belirten Tutal, Seydişehir’in küçük bir ilçe değil birçok büyükşehirle yarışacak kadar görkemli olduğunu ifade etti.

Seydişehir’in tarihinden, doğasına her alanda zengin bir potansiyele sahip olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, büyüyen ekonomisi, gelişen turizmi ile hak ettiği övgüye layık olduğunu belirtti.

 

Son Düzenlenme Salı, 31 Mayıs 2016 15:57

Ortam

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top