BAŞKAN MEHMET TUTAL KON TV’DE

586a63e7 ff12 4fde a68b a4a4e8eaa96cBAŞKAN TUTAL ‘AMATÖR SPORLAR’ PROGRAMINA KATILDI, SEYDİŞEHİR’DE YAPILAN SPORTİF FAALİYETLERİ ANLATTI

KON TV'de Yayınlanan Amatör Sporlar Programının bu haftaki konuğu Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’dı.

Seydişehir Belediye başkanı Mehmet Tutal, KON TV'de Çarşamba günleri yayınlanan ve Selahattin Akçakaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Amatör Sporlar’ programına katıldı. Programa Seydişehir Gücü Spor Kulübü Başkanı Yusuf Yalçın'da katıldı.

Seydişehir Belediyesi'nin amatör ve profesyonel spor kulüplerine  ve Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın spora bakış açısının konu edildiği programda Başkan Tutal, sportif faaliyetler, kulüpler ve branşlar hakkında bilgi verdi. Başkan Tutal “Geldiğimiz günden itibaren amatör sporcu sayımız arttı, artmaya da devam ediyor bu da bizleri gururlandırıyor” dedi.

Seydişehir gençliği için projelerinin olduğunu, veliler ve öğrencilerin  sportif konularda duyarlı olduğunu kaydeden Başkan Tutal “Sporda başarılı olan öğrencilerin tahsil başarısının da aynı oranda devam ettiğini gözlemledim. Mutlaka sporun yapılması gerektiği inancındayım” dedi.

"SEYDİŞEHİR'DE SPOR YAPMAYAN TEK GENCİMİZ KALMASIN ''

Seydişehir'de tüm gençlerin spor yapmasını arzu ettiğini kaydeden Başkan Tutal, velilere de çağrıda bulundu. Velilerin çocukların sadece ders çalışarak başarılı olmasını istediğini belirten Başkan Tutal; “Sürekli ders çalışmayla başarılı olunmaz. Spor yaparak enerjisini pozitif değerlendirenler daha başarılı olur. Ben eğitimci olduğum dönemde bu konuları velilerimize anlattım. Hala anlatmaya devam ediyorum. Seydişehir'de velilerimiz hangi spor dalı olursa olsun mutlaka amatör olarak spor yaptırmayı istiyoruz. Belirli bir standardı yakaladık, bunu artıracağız. Bizim amacımız gençlerimizi gelenek, görenek ve ananelerini bilen ve yaşayan  nesiller olarak yetiştirmek. Kahve köşelerinden ve kötü alışkanlıklardan uzak tutabilirsek bu bizim için en büyük başarıdır” dedi.

Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde lisanlı sporcuların olduğu kaydeden Tutal konuşmasını şöyle sürdürdü. ''Seydişehir'de 267 lisanslı, 150 lisanssız futbolcumuz var. İlçe bazında 417 futbolcumuz var. Judo, karate, güreş, taekwondo, muay thai ferdi sporları dahil ettiğimiz zaman 711 lisanlı sporcumuz var. Binin  üzerinde rakamsal anlamda sporcumuz var. Yaz spor okullarında Bin 667 çocuğumuz kayıt yaptı. Başarının ölçüsü  farklıdır. Her yıl çıta yükseliyor. Yatırımların devam ettirmemiz gerekiyor. Gençlik merkezimiz yapılıyor, farklı projelerimiz var onlarda hayata geçtiğinde önümüzdeki zaman diliminde daha güzel olacak. Sporda biz birliktelik ve kardeşlik ortamını oluşturduk ve bu yolda devam edeceğiz''

Son Düzenlenme Perşembe, 10 Kasım 2016 14:49

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top