Proje Çalışmaları

Proje Çalışmaları (45)

turizmdanisma 03Seydişehir Belediyesi tarihi ve kültürel değerleri dışarıdan gelen ziyaretçilere tanıtmak için Turizm Danışma Büroları açacak.

Yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaç duyduğu bilgilere hızlı ulaşımı sağlanacak. Seyahatinin doğru ve sağlıklı bir şekilde devam etmesine katkıda bulunmak amacıyla danışma bürosu açacaklarını kaydeden Başkan Mehmet Tutal, büroda yerli ve yabancı turistlere ilçenin tanıtımının yapılacağını belirtti.

Seydişehir’in tanıtımını yapmak için faaliyetlerine devam edeceklerini kaydeden Başkan Tutal; Seyidharun Cami civarında bir büro açacağız. Ayrıca ilçemizin dijital ortamda tanıtılmasını sağlayacak bilgi ekranlarını turizm alanlarına yerleştireceğiz. Burada açtığımız turizm danışma büromuzu ziyaret eden turistler ilçe ile ilgili her türlü bilgiyi alabilecekler. Gelen yerli ve yabancı misafirlerimizi ne kadar memnun edebilirsek, turizm o kadar gelişecektir" dedi.

hyvn 5Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, sosyal projeler kapsamında ilçeye Çocuk Köyü ve Hayvanat Bahçesi kurulacağının müjdesini vererek 2023'te hedefinin Seydişehir’i modern bir ilçe konuma getirmek olduğunu söyledi.

Başkan Tutal, 31 Mart seçimleri için hazırlıklarını yoğunlaştırırken, önemli projelerini de açıklamaya devam ediyor.

Geleceğin teminatı olan çocukların tamamen doğal ortamlarda, köy ortamı ve ekosistemi tanıyabileceğini kaydeden Belediye Başkanı Tutal, Çocuk köyü ve Hayvanat Bahçesi projemiz hazır. Çocuklarımızın dijital ortamdan uzak kalmasını sağlamak için Çocuk Köyü ve Hayvanat Bahçesini ilçemize kazandıracağız. Kuracağımız Çocuk Köyünde, yavrularımız öncelikle doğayı ve yaşadıkları çevreyi tanıyacak. Köyde özellikle takım ruhu ve birlikte çalışma becerilerinin gelişmesine yönelik etkinlikler yapılacak. Çocuklarımız burada paylaşmayı ve birlikte başarmayı öğrenecekler” dedi.

 

hanımeliSeydişehirli hanımlar ev ekonomilerine Hanımeli Çarşısında satışlarını yaparak katkıda bulunabilecek.

Başkan Tutal, sosyal yardım projelerimiz kapsamında hanım kardeşlerimiz, el sanatları ve el emeği göz nuru ürünlerini Hanımeli Çarşısında satabilecek.

Ev hanımlarının ürettikleri ürünlerini belirli alanlarda ve saatlerde satabilmelerine olanak sağlayacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Ülke genelinde iş ihtiyacı duyan, üretime katkı yapmak isteyen ev hanımları, ürünlerini Hanımeli Çarşısında alıcıları ile buluşturacak. Bu bizim çok önemsediğimiz bir proje. Yeni bir atılım, yeni bir açılım yapmayı arzu ediyoruz. Ev hanımı kardeşlerimiz kendi evlerinde el emeği göz nuru ürettiği ürünleri burada satarak ev ekonomilerine katkı sağlayacak. Hanım kardeşlerimiz bu mekanlarda aile ekonomilerine önemli miktarda katkı sağlarken, diğer yandan kendilerini kanıtlamanın mutluluğunu yaşayacak. Aynı zamanda hanım kardeşlerimiz sosyal ve kültürel anlamda birbirlerine katkı sağlayacaklar. Böylece her hanemiz bir atölye olacak” dedi.

İLK MECLİS TOPLANTISI 12019 Yerel seçim çalışmalarına sayılı günler kala projelerini ve istihdam alanlarını tek tek sıralayan Başkan Tutal, sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmıyor.

Başkan Tutal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belediyecilik anlayışı olan ‘Gönül Belediyeciliği’ ile Ortak Akıl, Ortak Karar’ ilkesiyle Seydişehir’i hep birlikte yönetmek istediklerini belirtti.

‘Ortak Akıl, Ortak Karar, Şeffaf Yönetim’ ilkesiyle ilklerin Belediyeciliğine devam ederek Seydişehir’i hep birlikte yöneteceklerini kaydeden Başkan Tutal; "Biz bu yola çıkarken, milletimizin, hemşerilerimizin dualarıyla çıktık. Ziyaretlerimizde hemşehrilerimizin vermiş olduğu destek ile yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. Bu destek gücümüze güç katıyor. Ortak akıl, ortak karar ve şeffaf yönetim mantığıyla hareket ederek hayal ürünü olmayan gerçek projelerle vatandaşlarımızın karşısına çıktık. Şeffaf Yönetim anlayışımızla mahallelerimizde ve o bölgede yaşayan insanlarımızla anket çalışmaları yaparak hemşerilerimizin öncelikli taleplerini belirleyerek, heyetlerimizle istişareler yaparak sorunlarının çözümü için çalışmalarımız olacak. Seydişehirli hemşerilerimizin gönüllerini fethetmeye kararlıyız” dedi.

MİLLET KIRAATHANELERİ PROJESİ SEYDİŞEHİR`DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından ülke genelinde millet kıraathanelerinin bir bir hizmete açıldığını belirten Başkan Tutal, ‘Millet Kıraathaneleri`ni’ Seydişehir’de halkımızın ve gençlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Millet kıraathaneleri ile gençlerin kitap okuyup, öğrencilerin ders çalışabileceği ve halkın hoşça vakit geçirebileceği alanların oluşacağını kaydeden Başkan Tutal; Büyük, küçük herkesin sohbet edebileceği, ilçe halkımızın kültürel gelişimine katkı sağlayacağı nezih mekanlar olacak. Ücretsiz ikramların sunulduğu ortamlar oluşturacağız.’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Tutal, Öğrencilerin ve vatandaşların kitap okumalarını teşvik etmek ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirmek amacıyla dizayn edilen her yaşa hitap edebilecek sosyal mekanlar oluşturarak vakti daha iyi ve verimli değerlendirebilecekler.”dedi.

 

174995555Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçe turizmine katkı sağlayacak proje olan Osmanlı Sokağı’nı kazandıracaklarının müjdesini verdi. İlçenin değerlerini ortaya çıkarma kapsamında çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden Başkan Tutal; "Tarihimizin derinliklerinde yol alacağımız, milli ve manevi değerlerimizi ziyaretçilerimize ve çocuklarımıza en iyi şekilde anlatabileceğimiz turizm ve tanıtım faaliyetlerimize katkı sağlayacak Osmanlı Sokağı’mızı oluşturacağız.” Dedi. Oluşturulacak bu sokakta Seydişehir’in tanıtımının yapılacağını belirten Başkan Tutal, “Seydişehir kültürüne yönelik, tarihimize ait her türlü çalışmalar bu sokakta yer alacak. Kadim geleneğimize ait kültürümüzün yaşatılması çok önemli. Bu projemiz ile gelecek nesillere miras bırakabileceğimiz turizm ve tanıtım faaliyetlerimiz bu sokakta canlanacak” dedi.

WhatsApp Image 2017 12 22 at 10.06.09 1Yaşlılara Ev Konforunda Bakım Merkezi İçin Çalışmalar Sürüyor

İnsan odaklı çalışmalarına devam eden Seydişehir Belediyesi, bir süredir çalışmaları devam eden Yaşlı Bakım Merkezini hemşehrilerinin hizmetine sunmayı hedefliyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, proje kapsamında yaşlıların ihtiyaç duyacağı tüm detayları da içinde barındıracak merkezin çalışmalarının yakın zamanda başlatacaklarının sözünü verdi. Yaşlıların sosyal hayata katılmalarını sağlamak amacı ile sürekli veya geçici konaklayabileceği mekanlar oluşturacaklarını belirten Başkan Tutal; ''Yaşlı vatandaşlara ev sıcaklığını aratmayacak bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Ev konforunda yaşam alanı oluşturmak için yola çıktık. Amacımız, bakıma muhtaç vatandaşlarımızı ağırlamak, korumak, tedavi etmek ve yaşlılık dönemlerini mutlu geçirmelerini sağlamaktır. Hedefimiz her kesime hizmet edebilmek. Bunun için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Sadece günü kurtarmıyoruz” şeklinde konuştu

Hasta Yakınları, Refakatçi Evlerinde Kalacak

Hasta ve yakınlarını misafir edilebilmeleri için ihtiyaç haline gelen Hasta Refakatçi Evi yakında Seydişehir’de hayat bulacak.

Seçim vaatleri arasında bulunan Hasta Refakatçi Evi Projesi ile ilgili bilgi veren belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Yapılacak bu çalışma ile çevre il ve ilçelerden gelen hasta yakınları için duyulan büyük bir ihtiyacın karşılanacağını kaydetti. Hasta Refakatçi Evi Projesinin hayata geçirilmesinin önemli bir çalışma olduğunu ifade eden Başkan Tutal; “Seçim öncesinde çalışmalarımızda yer alan bir proje idi. Bu konuda gerekli çalışmaları gerçekleştirdik. Hasta Refakatçi Evimizin Seydişehir’e kazandırılması için kaldığımız yerden devam edeceğiz. Seydişehir, çevre ilçelerin can damarı konumunda. Her gün çevre ilçelerimizden yüzlerce kişi tedavi amaçlı geliyor. Birçok vatandaşımızın otelde kalacak imkânı yok. Bizde bu vatandaşlarımıza yardım amaçlı yapacağımız, bu çalışma ile onlara konaklama hizmeti vereceğiz.  Buradaki asıl amacımız halkımızı sahiplenmek ve hasta yakınlarına barınma imkânı sağlamaktır” dedi.

 

8171e0d7 89a3 426b 905d fe7c911b8132Seydişehir Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri yeni eğitim öğretim yılında kendi binalarında eğitimlerine devam edecek.

İnşaatı tamamlanmak üzere olan Seydişehir Sağlık Bilimleri Fakültesi, arsa tahsisi ve zemin etüt çalışmalarını Seydişehir Belediyesi tarafından, inşaatın yapılmasını ise Akkanat Holding yüklenmişti.

41 öğrencisi bulunan ve şuan 4 öğretim üyesine çıkan eğitimci kadrosu ile Sağlık Bilimleri Fakültesi 2019 yılının Eylül ayı itibari ile kendi binasında eğitimlerine devam edebilecek.

Başkan Tutal, Seydişehir`in ihtiyacı olan bir fakülte olduğunu belirterek, "İlçelerin canlanması ve aktif hale gelmesinin en önemli etkenlerinden bir tanesi öğrencidir. Yapılan fakültemizin hastaneye yakın olması stratejik bir öneme sahiptir. Yeni binamızı İnşallah en hızlı zaman diliminde Seydişehir'e kazandırmayı hedefliyoruz. Fakültemizin yapılması noktasında Akkanat Holding, Kamil Akkanat`a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

3333İlçenin tarihi ve kültürel potansiyelini tanıtmak için de örnek çalışmalara imza atan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kurulacak olan Kent Müzesi ile tarihe ışık tutacaklarını belirtti.

Tarihi ve kültürel zenginliklerin tanıtılması noktasında gerekli çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan Tutal; ilçemizde geçmişten günümüze kültürel, sosyal ve ekonomik yaşantı izlerinin yansıtılacağı mekân, yerli yabancı misafirlerimize, hemşerilerimize, çocuklarımıza ve gençlerimize çok büyük bir katkı sağlayacak" ifadelerini kullandı.

Binlerce yıllık bir geçmişe ev sahipliği yapmış olan Seydişehir’de ziyaretçilerin tarihte yolculuk yapmasını sağlayacaklarını belirten Başkan Tutal ‘Kent müzesi çalışmamızla eşsiz bir tarih ve kültür birikimine sahip olan ilçemizin sosyal kültürel yapısını geliştirerek, gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılacak” dedi.

ktphn 1Seydişehir'e yapılacak modern kütüphane binası için İl Kültür Müdürlüğü, Seydişehir Belediye Başkanlığı ve Hayırsever İşadamı ile protokol imzalanmıştı. İlçemize yakışır 4 katlı bir kütüphane çalışması devam ediyor. İmzalanan protokolün ardından 1956 yılından bu yana hizmet veren Seydişehir Halk Kütüphanesi yıkım çalışmaları Seydişehir Belediyesi tarafından yapılarak yerine yeni bir kütüphane binası yükseliyor.

Başkan Tutal, " Gençlerimizin kendilerini geliştirebilmeleri, Çocuklarımızın ve gençlerimizin erken yaşlarda kültür ve sanat eğitimi almalarını amaçlıyoruz. Seydişehir’imize daha modern bir kütüphane yapma çalışmalarımız devam etmektedir. İnşallah en kısa sürede tamamlanacak olan bu yapı, bu sene içinde faaliyete geçecektir” dedi.

bebekBaşkan Tutal, “Bebek bakım kabinlerimiz ile annelerin hayatını kolaylaştıracağız”

Seydişehir’in muhtelif yerlerinde konulacak bebek bakım kabinleri, bebek sahibi annelerin önemli bir ihtiyacını karşılayacak.

Hayata geçirilecek bebek emzirme ve bakım kabinleri sayesinde çocuklarıyla birlikte çarşıya çıkan anneler, bebeklerini emzirmek ve gerekli bakımlarını yapmak için yer aramak zorunda kalmayacak.

Seydişehir’in yoğun bölgelerine konulması planlanan kabinlerin büyük ölçüde ihtiyaca cevap verebileceğini kaydeden Başkan Tutal; kabinlerimizin içinde bebek emzirme koltuğu, bez değiştirme masası gibi annelerin işini kolaylaştıracak materyallerin yanı sıra, bilgilendirici broşürler de yer alacak ”dedi.

Page 1 of 4

kaymakamlikmilliegitimkomekhastanekonyabb

İçeriklerde Ara
Arama - Kategoriler
Arama - İletişim
Arama - İçerik
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Go to top