Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

ENGELSİZ YAŞAM

ENGELSİZ YAŞAM
Yazdır / Tarih: 2019-11-28 12:44:25

Seydişehir Belediyesi olarak, engelli, yaşlı, ve hastaları sağlık kuruluşlarına taşımak için "engelsiz yaşam aracı" projesini hayata geçirdik.  Engelli, yaşlı, hasta, hali vakti yerinde olmayan vatandaşların buradaki ve Konya daki sağlık merkezlerine gidemediğini  yerlere ulaşıyoruz. İki aracımızla 55 mahallemizde ikamet eden vatandaşlarımızı evlerinden alarak istenilen yere getirip götüreceğiz. Yaşlılarımızın ve engelli vatandaşlarımızın günlük hayatlarını daha kolay bir hale getirmek bizim boynumuzun borcudur.