Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

EVDE BAKIM HİZMETLERİ

EVDE BAKIM HİZMETLERİ
Yazdır / Tarih: 2019-11-28 12:45:40

Belediyemiz bünyesinde yaşlı ve bakıma muhtaç, ev işlerini kendileri yapamayacak durumda olan vatandaşlara evde temizlik hizmeti veriyoruz. Seydişehir Belediyesi tarafından yaşlı ve bakıma muhtaç, ev işlerini kendileri yapamayacak durumda olan vatandaşlara evde temizlik hizmeti veriyoruz. Yaşlı ve bakıma muhtaç durumda olan vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Belediyemiz tarafından oluşturulan temizlik hizmeti ekibi ilçemizde yaşayan yaşlı, mağdur ve kendi işlerini göremez durumdaki vatandaşlara düzenli olarak ev temizliklerini yapıyoruz. Hizmet verdiğimiz vatandaşlarımızın memnuniyeti ve ettikleri dua bizi de memnun ediyor. Bu hizmetlerin karşılığında alınan hayır duaları emeği geçen herkese yetiyor. Belediyemiz bünyesinde oluşturulan ekip tarafından evleri temizlenen vatandaşlar, sağlıklı bir ortama kavuşmanın keyfini yaşıyor. Bu sayede yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların kendi başlarına yapamadıkları ev işleri yapılarak bir nebze olsun rahat etmelerini sağlıyoruz.