Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

Abdulkadir KARADUMAN

Abdulkadir KARADUMAN

Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi
Adres : Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 4 Nolu Banko Oda: E304
Telefon : +90 (312) 420 58 18 +90 (312) 420 58 19
Faks : +90 (312) 420 22 07
 
 Özgeçmiş 

Abdulkadir KARADUMAN

Malatya / Pütürge - 1992, Mustafa, Fatma.
İlk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladı. İnönü Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.Çankaya Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.
Anadolu Gençlik Derneği ve çeşitli STK'larda yöneticilik yaptı. Saadet Partisinin çeşitli kademelerinde görev aldı. İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve Gençlik Kolları Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Anadolu Gençlik ve Genç İstikbal dergilerinde yazıları yayımlandı. Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Karaduman, orta düzeyde İngilizce ve başlangıç seviyesinde Farsça bilmektedir.

E-BÜLTEN KAYIT