Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BAŞKAN TUTAL’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR

BAŞKAN TUTAL’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR
Yazdır / Tarih: 2020-09-02

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Devlet Hastanesinde Hastane yönetimi ve sağlık çalışanlarıyla bir araya gelerek özverili çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür etti.
Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Seyit Ali Deniz, Başhekim Yardımcısı Yunus Açıkgöz ve Hastane Müdürü Abdullah Ağılcı’yı ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hastanede tedavi gören hastalar hakkında bilgi aldı.
Başkan Tutal, daha sonra sağlık çalışanlarıyla öğle yemeğinde bir araya gelerek özverili çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür etti.
Sağlık çalışanlarının küresel salgın döneminde büyük fedakarlık örneği gösterdiğini, salgının etkilerini en aza indirmek için özveriyle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Tutal, sağlık çalışanlarının her türlü takdire şayan olduğunu söyledi.
Seydişehir’de tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte salgın döneminde koordineli bir şekilde çalışarak süreci yönettiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Tutal, “pandemi döneminde ilçemizde ilk vakanın görüldüğü andan itibaren tüm kurumlarımızla birlikte koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Bir yandan hemşehrilerimizin sağlığı için denetimlerimizi artırırken diğer taraftan tedbir kurallarına uymalarını sağlıyoruz. Ekiplerimiz ile Seydişehir’imizin her köşesini dezenfekte etmeye devam ediyoruz.
Özellikle vaka nedeniyle karantinada bulanan hemşehrilerimizin evlerini ve binalarını, karantina döneminde dezenfekte ediyor, evsel atıklarını aldırtarak ayrı olarak depoluyoruz. Bizler salgının etkilerini en aza indirmek için çalışırken sağlık çalışanlarımız da özverili ve fedakarca çalışarak vaka görülen hemşehrilerimizin tekrardan sağlığına kavuşması için mücadele ediyor. Sağlık çalışanlarımızın bu mücadelesi her türlü takdire şayandır. Bugün sağlık çalışanlarımıza moral ve motivasyon sağlamak için bir araya geldik. Onlarla birlikte olmaktan, onların bu çalışmasına şahit olmaktan büyük mutluluk duyduk. Bu süreci hep birlikte atlatarak sağlıklı ve daha huzurlu günlere hep birlikte ulaşacağımıza inanıyorum.
Bu vesileyle başta Sağlık Bakanımız Hemşehrimiz Sayın Fahrettin Koca olmak üzere, Devlet Hastanesi Başhekimimiz Op. Dr. Seyit Ali Deniz’e, Başhekim Yardımcısı Yunus Açıkgöz’e, Hastane Müdürümüz Abdullah Ağılcı’ya, hastanede görev yapan doktorlarımız, hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımıza Seydişehirli hemşehrilerim adına yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.