Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BAŞKAN TUTAL VE ATALAY ANKARA’DA

BAŞKAN TUTAL VE ATALAY ANKARA’DA
Yazdır / Tarih: 2020-09-10

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ile birlikte Ankara’da Bakanlık ve Genel Müdürlükler düzeyinde bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.
Yatırım ve projelerin bire bir takipçisi olan Belediye Başkanı Tutal, hemşehrilerinin hizmetlerin en iyisine layık olduğunu kaydetti.
Başkan Tutal ve Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay’a Konya Milletvekili Halil Etyemez eşlik ederek Seydişehir’de yapılması planlanan çalışmalar ve yatırımlar görüşüldü.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve Konya Milletvekili Halil Etyemez, Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir, DSİ Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız’ı makamında ziyaret etti.
Sağlık Bakan Yardımcısı Eldemir ve Genel Müdür Vekili Yıldız’ı ziyaret eden Başkan Tutal, Seydişehir'e yapılması planlanan sağlık yatırımları, Seydişehir Devlet Hastanesi binasının eksiklikleri, doktor ve personel yetersizliği ve projeler ile ilgili taleplerini aktardı, sorunları bir dosya halinde Bakan Yardımcısına teslim etti.
Yeni Hastane binası yapılması konusunda gerekli çalışmaların başlatıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “ Bakan Yardımcımıza Seydişehir’ de yaşanan Sağlık sorunlarımız ve personel yetersizliği konusunda görüşlerimizi aktardık. İlçemize yeni bir hastane binasının yapılması konusunda gerekli bilgileri verdik. Bakan Yardımcımız Eldemir ile hazırlanmaya başlanılan yeni hastane binasının projesinin tamamlanarak 2021 ihalelerine yetiştirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunduk” dedi.
Kuğulu Vadisi Projesi çalışmalarının hızlandırılması ve gerekli desteğin sağlanması konusunda DSİ Genel Müdür Vekili ile temaslarda bulunan Başkan Tutal; “Yapım çalışmaları devam eden Kuğulu Vadimizin çalışmalarının iveme kazandırılması, iş makinalarının sayısının artırılması, malzeme ve araç takviyesi talebimiz oldu. Bu konuda da Genel Müdür Vekilimiz Kaya Yıldız bizlere gerekli desteğin sağlanacağı sözünü verdi” şeklinde konuştu.
Ankara’da gerçekleştirdikleri ziyaretler konusunda Seydişehir için sevindirici gelişmeler olduğunu kaydeden Başkan Tutal; “Gerçekleştirmiş olduğumuz ziyarette bizlere desteklerini esirgemeyen Konya Milletvekilimiz Halil Etyemez’e, misafirperverliklerinde dolayı Sağlık Bakanı Yardımcımız Halil Eldemir ve DSİ Genel Müdür Vekilimiz Kaya Yıldız Bey’e teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum. Seydişehir ve Hemşehrilerimiz için canla başla çalışmalarımıza ve hizmetlerimize aralıksız devam edeceğiz” dedi.