Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

ULUKAPI MAHALLESİ ASFALTLAMA ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

ULUKAPI MAHALLESİ ASFALTLAMA ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
Yazdır / Tarih: 2020-09-17

Seydişehir Belediyesi, Ulukapı Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesinde sürdürdüğü asfaltlama çalışmasını tamamladı.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yapılan çalışmada ekiplerin merkez ve kırsal mahallelerde hemşehrilerine en iyi hizmeti verebilmek için mesai kavramı gözetmeksizin sahada olduklarını kaydetti.
Ulukapı Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesini kapsayan 5 Bin 500 metrekarelik yolun eski asfaltı freze ile kazınarak sıcak asfalt serimi tamamlandı.
Seydişehirli hemşehrilerine rahat ve konforlu bir hayat sunmak için sıcak asfalt serimine devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Ana arterlerimizden olan Ulukapı Mahallemizde 5 Bin 500 metrelik yolun önceden yapılmış asfaltını freze ile kazıyarak aldık. Alt yapı sorunları tamamlanan caddemizde asfalt serimini tamamladık. Freze ile aldığımız eski asfaltımızı ise ihtiyacımız dahilinde dolgu malzemesi olarak kullanıyoruz” dedi.
Belirlenen program ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yol yapım çalışmalarına devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "merkez ve kırsal mahallelerimizde yapılmayan yol, girilmeyen sokak kalmayacağını söylemiştik. Önceliğimiz her zaman hemşehrilerimizden gelen talepler. Amacımız, ilçemizin tüm mahallelerinin yol standardını yükseltmek. Ana arter caddelerimizde yaptığımız çalışmalarımızda Konya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ortaklaşa çalışma yürütüyoruz. Hemşehrilerimizin hayır dualarını alabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu çalışmaların büyük çoğunluğu bir ilçe belediyesinin bütçesinin kaldırabileceği çalışmalar değil. Bu çalışmalarımızı ve projelerimizi Büyükşehir Belediyemizle beraber çalışmak suretiyle hayata geçiriyoruz. Çalışmalarımızda bizlere desteğini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Ulukapı Mahallesi Muhtarı Ömer Şenarslan; ”yaklaşık iki hafta gibi kısa sürede Mahallemiz ve Fatih Sultan Mehmet Caddemizde başlayan alt yapı ve asfaltlama çalışmalarımız tamamlandı. Çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Tutal ve Konya Büyükşehir Belediyemize şahsım ve mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum “dedi.