Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Yazdır / Tarih: 2020-11-10

Seydişehir Belediyesi bağlı ekipler üst yapı, alt yapı, park, bahçe bakım ve onarım çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.
Ekipler ilçenin birçok bölgesinde parke taşı, sıcak asfalt, soğuk asfalt, kaldırım, bordür, yama, drenaj, park ve bahçelerde bakım ve onarım çalışmalarını yoğun bir şekilde yürütüyor.
Sonbahar aylarıyla birlikte yazdan kalan çalışmaların tamamlanarak ilçenin kış aylarına hazırlıklı girmesi için ekiplerin yoğun mesai harcadıklarını belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “ekiplerimizle program dahilinde yapmış olduğumuz çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlayarak yoğun mesai harcıyoruz. Şehrimizin en küçük, en uç mahallesindeki yollara varıncaya kadar hizmet götürüyoruz” dedi.
Salgın döneminde ilçenin büyük prestijli projelerinin bir yandan hızlı bir şekilde yürütüldüğünü, diğer yandan da ilçe genelinde alt yapı ve üst yapı çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini de sözlerine ekleyen Başkan Tutal, “küresel salgın döneminde birçok belediyemiz çalışmalarında kısıtlamaya giderken Seydişehir Belediyesi olarak bu çalışmaları tedbirler çerçevesinde daha da arttırarak şehrimizin sorunlarını en aza indirdik.
Özellikle sıcak ve soğuk asfalt çalışmalarında bu dönemde yoğun çalışma yürüttük. Bu çalışmalarımızın yanında parke taşı döşeme çalışmaları, yama ve kaldırım çalışmaları yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz. Ayrıca drenaj çalışmaları, park ve bahçelerde onarım ve bakım çalışmaları da yürütüyoruz” şeklinde konuştu.