Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

EKİPLERİMİZ MASKE MESAFE DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR

EKİPLERİMİZ MASKE MESAFE DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR
Yazdır / Tarih: 2020-12-27

Seydişehir Belediyesi, Covid-19 ile mücadele kapsamında salgının başından bugüne kadar yoğun bir şekilde Maske, Mesafe ve Temizlik denetimlerine devam ediyor.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması için gece gündüz çalışan Zabıta ekiplerinin son günlerde özellikle avm, market, alo paket sistemi ile çalışan işletmeler, lokantalar,düğün ve nikah yapılan alanlarda denetimlerini aralıksız sürdürdüğünü kaydetti.
Merkez ve kırsal mahallelerde daha rahat ve sağlıklı bir şekilde hastalığın atlatılması için Covid-19 salgını kapsamında denetimlerini sıklaştırdıklarını belirten Başkan Mehmet Tutal;” Kaymakamlığımız tarafından oluşturulan denetim ekipleri ile birlikte zabıta ekiplerimiz özellikle Maske, Mesafe ve Temizlik konularında vatandaşlara uyarılarda bulunuyor. Salgının başından beri Seydişehir’de zabıta ekiplerimiz alışveriş merkezleri, pazar yerleri, kuaför ve güzellik merkezleri, internet kafeler başta olmak üzere; toplu taşıma araçlarında, taksi duraklarında, piknik alanlarında, çay bahçelerinde, alo paket servisi yapan işletmelerimizde denetlemelerine devam etti. Koronavirüs ile ilgili dezenfektan, maske, sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı konusunda gerekli önlemlerin alınıp alınmadığını kontrol etti.
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması konusunda da denetimlerine devam eden zabıta ekiplerimiz denetimler sırasında maskesi olmayan vatandaşlara da maske dağıttı” ifadelerini kullandı.
Salgınının en çok kontrolsüz kalabalık ve toplu ortamlarda yayıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; toplum sağlığının korunması ve korona virüsünün yayılımının önlenmesi için ekiplerimiz denetimlerine devam ediyor. Mesafe ve maske kullanımı için gerekli uyarılar yapılıyor. Maskesi olmayan vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza ekiplerimiz tarafından maske dağıtılıyor. Hemşehrilerimiz sağlığı ve sosyal alanlarımızın temizliği birinci önceliğimiz” şeklinde konuştu.