Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİNDEN ESNAFA VE ÇİFTÇİLERE BÜYÜK DESTEK

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİNDEN ESNAFA VE ÇİFTÇİLERE BÜYÜK DESTEK
Yazdır / Tarih: 2021-02-03

Seydişehir Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Ak Parti, CHP, MHP ve İyi Parti meclis üyelerinin ve Belediye Birim müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Gündeme ilişkin maddelerin görüşüldüğü toplantı sonunda AK Parti Grubunun, gündem dışı olarak sunduğu, Seydişehir Belediyesine ait gayrimenkullerde kiracı olarak bulunan esnaf ve çiftçilerimizin kiralamış oldukları işyeri ve tarım arazilerine 12 ay kira zammı yapılmaması konusu gündeme alındı.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, gündem dışı olarak sunulan öneriyi, gündeme alınarak görüşülmesini AK Parti, MHP ve CHP, İyi Parti Meclis Üyelerinin onayına sundu.
Seydişehir Belediyesine ait gayrimenkul kira bedellerine 1 yıl boyunca zam yapılmaması oy birliğiyle gündeme alınarak kabul edildi. Oy birliğiyle kabul edilen “Seydişehir Belediyesine ait Gayrimenkullere 1 yıl boyunca zam yapılmaması ”Şubat ayı meclis kararıyla alınmış oldu.
Oy birliğiyle kabul edilen kararın Belediyemize ait gayrimenkullerde kiracı olan tüm esnaf ve tarım arazilerini eken çiftçilerimize hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal; ”Salgın nedeniyle ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci el ele vererek, birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde geride bırakacağız. Bugün de esnaf ve çiftçilerimize destek olmak için AK Parti grubunun meclisimize sunduğu tekliften dolayı büyük memnuniyet duyduk. Aynı hassasiyetle bu önerinin gündem maddesi olarak kabul edilmesi ve akabinde oy birliğiyle kararın alınmasından dolayı ayrıca mutlu olduk. Her bir meclis üyemize, bu konuda göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. Bu zorlu süreçte esnaf ve çiftçilerimizin durumlarını göz önünde bulundurarak hep birlikte almış olduğumuz kararın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.