Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BUZLANMAYA KARŞI MÜCADELE DEVAM EDİYOR

BUZLANMAYA KARŞI MÜCADELE DEVAM  EDİYOR
Yazdır / Tarih: 2021-02-17

 

Seydişehir Belediyesi ekipleri karla mücadele kapsamında, aralıklarla etkisini gösteren yoğun kar yağışından sosyal hayatın etkilenmemesi için yollarda olası buzlanmaya karşı çalışmalarını sürdürüyor.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, beklenen kar yağışına karşı tüm hazırlıkların günler öncesinden tamamlandığını Belediye ekiplerinin, şehir merkezinde ve kırsal mahallelerde aralıklarla etkili olan kar yağışıyla mücadele ettiğini kaydetti.
Kar yağışından dolayı ulaşımdaki olası aksaklıkları önlemek için çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ve Makine İkmal Müdürlüğü koordinesindeki ekipler, karla mücadele çalışmalarının yanı sıra yollardaki buzlanma riskine karşı da önlemler alıyor.
Karla mücadele noktasında yoğun mesai harcayan ekiplerin aralıksız çalışmalarına devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal” belediye olarak günler öncesinden hazırlıklarımızı tamamladık. Ekiplerimiz araç ve ekipmanlarıyla 24 saat hazır kıta bekliyorlardı. Belediyemizin araç filosunda bulunan kar temizleme araçları sayesinde daha seri bir şekilde hem kar temizleme hem de tuzlama yapıyoruz. Gerekli bölgelerde tuzlama ve yol açma çalışmalarını yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Şehir merkezinde başta ana arterler olmak üzere tüm mahallelerimizde çalışma yapan ekiplerimiz, tuzlama ve solüsyon uygulamalarına gece boyunca sürdürdü” dedi.