Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

KENDİMİZ İMAL EDİYOR, KENDİMİZ TAMİR EDİYORUZ

KENDİMİZ İMAL EDİYOR, KENDİMİZ TAMİR EDİYORUZ
Yazdır / Tarih: 2021-02-23

Seydişehir Belediyesi, ilçenin kırsal ve merkez mahallelerinde peyzaj düzenlemesinde kullanılan bank, masa, kamelya gibi oturma gruplarını kendi bünyesinde bulunan iş atölyelerinde üretiyor.
İlçeye hizmet noktasında kullanılan araçlar ve ekipmanların tamirleri ve bakımları da aynı atölyelerde yapılıyor.
Başkan Tutal, kendi atölyelerinde imal edilen reklam panoları, led panoları, profil kaplama, kamelya, oturma bankları, masa gibi sosyal donatı alanları malzemeleri ve yaptıkları araç tamirleri ile büyük bir tasarruf sağladıklarını belirtti.
Hemşehrilerine daha iyi hizmet sunabilmek için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kaynakların verimli ve etkin bir şekilde kullanıldığını kaydetti.
Bu çalışma sayesinde hem tasarruf sağlandığını, hem de daha sağlıklı ve daha kullanışlı ürünlerin imal edildiğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Seydişehir Belediyesi olarak hizmet alımını azaltarak ihtiyacımız olan ürünlerin imalatlarının büyük bir kısmını kendi bünyemizde yapıyoruz” dedi.
Belediyeye ait atölyelerde merkez ve kırsal mahallelerin ihtiyaçlarına göre üretim yapıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Park ve bahçelerimizde kullandığımız mobilya kamelya, oturma bankları, ışıklandırma profilleri, reklam tabelaları gibi malzemelerimizi çalışma arkadaşlarımız kendi atölyelerimizde üretiyor. Bu sayede dışarıdan hizmet alımı yapmadan kendi mobilyalarımızı kendimiz üretiyoruz. Üretimin yanı sıra bakım onarım çalışmalarını da kendi ekiplerimizle hızlı bir şekilde düşük bütçeyle yapmış oluyoruz. Kendi atölyemizde üretilen oturma bankları ve kamelyalar gibi çeşitli mobilyalar vatandaşlarımızın kullanımına sunulmak üzere ilçemizin dört bir yanına yerleştiriliyor” dedi.
Belediye hizmetinde kullanılan araç ve gereçlerin de kendi atölyelerindeki ustalar tarafından tamir, bakım ve onarımının yapıldığını belirten Başkan Tutal; “ulaşım hizmetlerinde ve saha çalışmalarımızda kullandığımız araçlarımızın da bakım, onarım ve tamirat işlerini kendi bakım ve tamir atölyelerimizde gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu çalışma ile tasarruf sağlıyoruz. Buda bizim için önemli bir kazanç oluyor “şeklinde konuştu.