Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİNDEN TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİNDEN TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ
Yazdır / Tarih: 2021-03-19

Seydişehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında Seydişehir Belediyesi’nde çalışan işçileri kapsayan 2 yıllık toplu sözleşme, düzenlenen imza töreniyle birlikte imzalandı.
Toplu iş sözleşmesini imzalayan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Hizmet İş Sendikası Konya Şubesi Başkanı Vacit Sır, sözleşmenin tüm işçilere hayırlı olmasını diledi.
Seydişehir Belediyesi Başkanlık makamında imzalanan ve işçileri kapsayan toplu sözleşme imza töreninde konuşan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “birlik ve beraberlik içerisinde tüm işçilerimizle birlikte Seydişehir’imiz için çalışmaya devam ediyoruz. Sadece maddi olarak değil, manevi olarak da her zaman işçilerimizin yanındayız. İşçilerimizin emeklerinin karşılığını alın terleri kurumadan vermek, Peygamber Efendimizin sünnetlerindendir. Bu düşüncelerle bugün yaptığımız toplu sözleşme ile birlikte işçilerimizin emeklerinin karşılığında 2021 yılı için %7+7 oranında bir artış sağlıyoruz. 2022 yılı için ise devletimizin Memurlarına belirleyeceği enflasyon zammı oranında bir artış sağlayacağız. Sadece maddi olarak değil manevi olarak da her daim işçilerimizin yanında olduğumuzu tekrardan belirtiyor, imzaladığımız toplu sözleşmenin işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın maddi ve manevi olarak tüm işçilerin her daim yanında olduğuna şahit olduğunu belirten Hizmet İş Sendikası Konya Şubesi Başkanı Vacit Sır, toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.