Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

RENKLERİN DANSI RESİM SERGİSİ AÇILDI

RENKLERİN DANSI RESİM SERGİSİ AÇILDI
Yazdır / Tarih: 2021-04-05

Seydişehirli ressam yazar Mehmet Aydın, ‘Renklerin Dansı’ kişisel yağlı boya resim sergisi ve ‘Siyah gülümseme’ adlı şiir kitabının imza gününde sanatseverlerle buluştu.
Serginin açılışına Belediye Başkanı Mehmet Tutal katıldı.
Hobi olarak başladığı resim sanatında ilk kişisel sergisini açan ressam Aydın’ın Siyah Gülümseme isimli birde şiir kitabı bulunuyor.
Resim yapmaya çocuk yaşta başladığını daha sonra ressam abisinin desteğiyle bu yeteneğini geliştirdiğini belirten Ressam Mehmet Aydın, “Genellikle sanatçı kimliğim dışında inşaat ustası olmam nedeni ile Türkiye’nin farklı illerinde çalıştım. Çalışma ortamımdan aklımda kalan güzellikleri harmanlayarak resme döktüm. 30 yakın eser çıkardım. Bu arada şiirler yazıyordum onları hazırlayarak “Siyah Gülümseme” adında birde şiir kitabı yayımladım. Sanatla uğraşmayı seviyorum” dedi.
Ressam Aydın’ın resim sergisini ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Seydişehir Belediyesi olarak her zaman sanata ve kültüre destek olma konusunda gayret ediyoruz. Bir şehir sadece altyapı, üst yapı gibi fiziki yatırımlarla değil, sanatsal ve kültürel çalışmalarla varlık bulur. Ben Ressam Mehmet Aydın’a yapmış olduğu çalışmalar ve kaleme almış olduğu şiir kitabı için teşekkür ediyorum “ifadelerini kullandı.
Ressam Mehmet Aydın tarafından BLC kafede açılan resim sergisi ve kitap imza günü 9 Nisan Cuma’ya kadar devam edecek.