Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

TOKİ KONUTLARI SEYDİŞEHİR’DE YÜKSELECEK

TOKİ KONUTLARI SEYDİŞEHİR’DE YÜKSELECEK
Yazdır / Tarih: 2021-05-18

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın yapmış olduğu girişimler sonucu Seydişehir’e TOKİ konutları kazandırılıyor.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ile yapmış olduğu ikili görüşmeler meyvesini vermeye devam ediyor.
Seydişehir Kapalı Cezaevi ile Saadetler Mahallesi arasında bulunan 250 Bin m² ‘lik alana ilk etapta TOKİ 250- 300 arası konut yapacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yapmış olduğu görüşmeler sonucu Seydişehir’e en kısa sürede TOKİ Konutlarının kazandıracaklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” "Üçlü olacağız. Güçlü olacağız demiştik. Ankara, Konya, Seydişehir arası yatırımlarımızın ve yapılmasını planladığımız projelerimizin takipçisiyiz. İlçemizin geleceği için durmak yok yola devam düsturuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gönül Belediyeciliği anlayışıyla Büyükşehir Belediyemiz, Bakanlıklarımız ve Milletvekillerimizin desteğiyle Seydişehirli hemşehrilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz" dedi.
Seydişehir'in içinde bulunduğu ve bugüne kadar yaşanılan sorunları tek tek çözüme kavuşturduklarını kaydeden Başkan Tutal; Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile yapmış olduğumuz görüşme sonucu Seydişehir’e TOKİ Konutlarının yapılması noktasında TOKİ’ye talimat verdi. Seydişehir T Tipi Kapalı Cezaevi ile Saadetler Mahallesi arasında bulunan 250 Bin m² ‘lik alanı TOKİ’ye kazandırdık. 1.000 (Bin) konutun yer alabileceği alanda Bakanımız Murat Kurum’un talimatı ile ilk etapta 250- 300 konut yapılacak. Konutlarımızın yapımı için en kısa sürede ihalesi yapılacak “ifadelerini kullandı.
Başkan Tutal;” İlçemizin sorunları konusunda her zaman yanımızda olan bizlere gönül kapılarını açan ve desteklerini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a, Konya Milletvekillerimize, TOKİ Başkanlığımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun " şeklinde konuştu.