Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ VE MUHTARLAR DERNEĞİ YARDIM PROTOKOLÜ İMZALADI

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ VE MUHTARLAR DERNEĞİ YARDIM PROTOKOLÜ İMZALADI
Yazdır / Tarih: 2021-06-02

Seydişehir Belediye Başkanlığı ve Muhtarlar Derneği arasında yardıma muhtaç ailelere ve okuyan öğrencilere nakdi ve ayni yardım yapılması amacı ile protokol imzalandı.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Levent Karaaslan ve Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Uyanık arasında imzalanan protokol gereği nakdi ve ayni yardımlar Seydişehirli ve Seydişehir dışında yaşayan yardıma muhtaç ailelere ve öğrencilere yapılacak.
Görevlendirilen komisyonun Seydişehir ve Seydişehir dışında yaşayan yardıma muhtaç aileler ve öğrencilerin tespit etme noktasında çalışmalarına başlayacağını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” muhtarlar derneğimizle birlikte imzaladığımız protokol gereği oluşturacağımız komisyon yardıma muhtaç aileleeimizi ve öğrencilerimizi belirleyerek kriterlerini bizlere bildirecek. Bizlerde bu kişilerin yardıma uygunluğunu inceleyerek kamu kurum ve kuruluşları, özel kurumlar ve kişilerden derneğimize yapılan yardım ve bağışlardan belirlenen oranda kendilerine gerekli yardımda bulunacağız” ifadelerini kullandı.
Seydişehir’e hizmet noktasında her geçen gün çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini kaydeden Başkan Tutal; sosyal sorumluluk projelerimizle de yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olduk. Muhtarlar Derneğimiz ile yaptığımız protokol gereği ihtiyaç sahibi ailelerimiz ve öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.