Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYKİM HİZMETE GİRDİ

SEYKİM HİZMETE GİRDİ
Yazdır / Tarih: 2021-07-06

Seydişehir Belediyesi, Seydişehirlilerin istihdam ve kariyer planlamasına rehberlik edecek olan Seydişehir Kariyer ve İstihdam Merkezi projesini hayata geçirdi.
Seydişehirlilerin ilçe sınırları ve ilçe dışında istihdama ve kariyer planlamalarına yönelik hizmet alabileceği SEYKİM projesinin Seydişehir’e hayırlı olmasını dileyen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, proje kapsamında yapılan başvuruların hassasiyetle incelenerek başvuru sahibinin doğru ve sağlıklı bir şekilde yönlendirmesinin sağlanacağını belirtti.
Kariyer ve istihdam merkezi projesinin Seydişehir’de daha önce bir örneğinin olmadığını, hayata geçirilen bu projeyle birlikte Seydişehirlilere büyük bir destek sağlanacağını sözlerine ekleyen Başkan Tutal, “SEYKİM projemiz, seçim beyannamemizde de yer alan önemli bir projemizdi. Beyannamemizde yer alan bir projeyi daha hayata geçirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. SEYKİM projemiz ile birlikte ilçemize verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz hem de hemşehrilerimize istihdam ve kariyer planlaması hususunda destekte bulunuyoruz. Belediye hizmet binamız içerisinde bulunan SEYKİM aracılığıyla belediyemize başvuru yapan hemşehrilerimizin başvuruları hassasiyetle incelenecek ve istihdam konusunda gerekli yönlendirmeler yapılacak. Aynı zamanda merkezimiz kariyer planlaması anlamında da hizmet verecek” dedi.
SEYKİM Projesiyle birlikte iş arayan Seydişehirliler ile işveren arasında köprü vazifesi gördüklerini belirten Başkan Tutal, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, “Projemiz kapsamında Seydişehir sınırları içerisinde yer alan fabrikalar ve OSB’mizde yer alan firmalar başta olmak üzere ilçemiz sınırları dışındaki birçok işverenimizle güçlü iletişim bağları oluşturduk.
Oluşturduğumuz bu bağları hem işverenimiz hem de iş arayan hemşehrilerimiz açısından daha iyi değerlendirebilmek için bu projemizi hayata geçirdik ve hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Bu hizmetimizle birlikte işverenlerimize nitelikli personel desteği sunmakla birlikte iş arayan hemşehrilerimize de destekte bulunmuş olacağız. Projemizin ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.