Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BAŞKAN TUTAL GENÇLİK MERKEZİ VE EMEKLİLER LOKALİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN TUTAL GENÇLİK MERKEZİ VE EMEKLİLER LOKALİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Yazdır / Tarih: 2021-07-12

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak Gençlik Merkezi ve Emekliler Lokalinde sürdürülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Gençlerin daha iyi ortamlarda eğitim alabilmelerini sağlamak amacıyla ilçe genelinde projelerini hayata geçiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal, bu kapsamda çalışmaları devam eden gençlik merkezinde incelemelerde bulundu.
Başkan Tutal, Seydişehir Belediyesine ait öğrencilerin kullanımına sunulacak olan Gençlik Merkezinde öğrencilerin daha rahat ve konforlu bir şekilde ders çalışabileceğini kaydetti.
Gençlerin ve öğrencilerin ders çalışarak kitap okuyabilecekleri mekanlar oluşturmaya devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “gençlerimiz için kazandıracağımız gençlik merkezimizde öğrencilerimizin kültürel faaliyetlerde bulunabilecekleri kütüphane, çalışma ve sanat atölyeleri, çalıştay odaları, bilgisayar odası ve sosyal mekanlar yer alacak. Biz gençliğimiz için imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen her türlü çalışmayı gerçekleştiriyoruz. İlçemizde fiziki dönüşümle birlikte sosyal ve kültürel dönüşümü de sağlamayı amaçlıyoruz. Kütüphaneler, okuma salonları, kültür merkezleri, sosyal yaşam merkezleri kazandırarak; kültürel dönüşüme katkıda bulunuyor, çocuklarımızın ve gençlerimizin yaşam kalitesi yükseltecek sosyal imkanları artırıyoruz” ifadelerini kullandı.
Seydişehir Belediyesi Gençlik Merkezinde devam eden çalışmaları yerinde inceledikten sonra Emekliler Lokalinde yürütülen çalışmaları da yerinde inceleyen Başkan Tutal, her iki hizmetin de yaz sonuna kadar hizmete girmesini hedeflediklerini belirtti.
Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve çalışmalarda artık sona yaklaşıldığını ifade eden Başkan Tutal, “belediyemize ait gençlik merkezi ve emekliler lokali, ilçemizin sosyal ve kültürel alandaki dönüşümü için öncelikli ihtiyaçlarındandı. Bu ihtiyaca cevap vererek daha önce hanımlar lokali olarak kullanılan bu yapımızı dönüştürdük ve “Dede-Torun El Ele” şiarıyla alt katını emekliler lokali, üst katını ise gençlerimizin yararlanacağı gençlik merkezi olarak düzenledik. Bu projemizi yaz sonuna kadar hizmete açmayı hedefliyoruz. Projemiz hizmete girdiğinde hem gençlerimize daha sağlıklı ve konforlu çalışma ortamı sunmuş olacağız, hem de emekli vatandaşlarımıza daha sosyal bir ortam hazırlamış olacağız. Çalışmalarımızın hem gençlerimize hem de emekli hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.