Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BAŞKAN TUTAL, ASKERE GİDECEK MEHMETÇİKLERLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN TUTAL, ASKERE GİDECEK MEHMETÇİKLERLE BİR ARAYA GELDİ
Yazdır / Tarih: 2021-08-12

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ağustos ve Eylül aylarında birliklerine gidecek olan Mehmetçiklerle bir araya geldi.
Vatani görevlerini yerine getirmek için birliklerine teslim olacak olan Seydişehirli gençlerle bir araya gelen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Salih Yahya Koca, Seydişehir Askerlik Şube Başkanı Astsubay Başçavuş Gökhan Karslı, birliklerine teslim olacak Mehmetçiklere hayırlı tezkereler dileklerini ilettiler.
Askerlik görevini yerine getirmek için birliklerine gitmeye hazırlanan gençlerle bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “çok zorlu bir coğrafyada var olma mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelemizin merkezinde, temelinde inançlarımız, değerlerimiz, mukaddesatlarımız ve sizler varsınız. Uğruna büyük bedeller ödediğimiz mukaddes saydığımız bu toprakları korumak, milletimizin huzur içinde yaşamasını sağlamak için hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Çünkü bu bedeli biz, Çanakkale’de, kurtuluş savaşında ödedik, ödemeye de devam edeceğiz. Bu sebeple asırlardır bizim medeniyetimizde askerliğin çok önemli bir yeri vardır. Peygamber Ocağı dediğimiz yerde mukaddes saydığımız bu vatani görevi yerine getirmek için sizleri coşkuyla, heyecanla, sevinçle birliklerinize uğurluyoruz. Sizleri uğurlarken de mukaddessatımız Kur’an-ı Kerim’i ve ay yıldızlı bayrağımızı da sizlere hediye ediyoruz. Hepinize şimdiden hayırlı tezkereler dileklerimi iletiyor, sağ salim sevdiklerinize kavuşmanızı temenni ediyorum” dedi.
Seydişehir’in birlik ve beraberlik anlamında örnek bir ilçe olduğunu söyleyen Seydişehir İlçe Jandarma Komutanı Salih Yahya Koca, “her zaman olduğu gibi bugün de hep birlikte birlik ve beraberlik örneği gösteriyoruz. Vatani görevlerini yerine getirmek için birliklerine gidecek olan sizlerle bir araya gelerek, bu birlikteliği ve beraberliği pekiştirmemize vesile olanlara teşekkür ediyorum. Görev yerlerinize gittiğinizde bizler gibi abileriniz olacak, belki de bundan sonraki hayatınıza yön verecek dostluklar kuracaksınız. Bunun bilincinde olarak gideceğiniz görev yerlerinden sağ salim dönmenizi, sevdiklerinizle yeniden bir arada olmanızı temenni ederek hayırlı tezkereler dileklerimi iletiyorum” dedi.
Konuşmaların akabinde Belediye Başkanı Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Koca ve Askerlik Şube Başkanı Karslı, gençlere Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.