Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

MAHALLELERDE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

MAHALLELERDE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Yazdır / Tarih: 2021-08-16

Seydişehir Belediyesi ekipleri mahallelerdeki çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Merkez ve kırsal mahallelerde sıcak ve soğuk asfalt, parke taşı döşemesi, mahalle ve yayla yollarının onarımı ve düzenlemesi, mesire ve park alanlarında çim biçme ve tamir çalışmalarına devam ediyor.
Geçtiğimiz haftalarda Mesudiye, Taraşçı ve Gökçehüyük mahallelerinde sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayan Seydişehir Belediyesi ekipleri, program dahilinde Değirmenci mahallesinde sıcak asfalt, Stat ve Orta Karaören mahallesinde soğuk asfalt, Gevrekli, Akçalar, Orta Karaören ve Taraşçı Mahallelerinde parke taşı döşeme, Orta Karaören, Baş Karaören ve Aşağı Karaören mahallelerinin de yayla yollarında tamir ve malzeme serimi çalışmalarına devam ediyor.
Seydişehir’in 55 mahallesinde sorunların tek tek çözüldüğünü, yoğun çalışma programı neticesinde hizmet alamayan tek bir mahalle, cadde ve sokağın kalmadığını ifade eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çalışmaların hava şartlarının elverişli olduğu sürece yoğun bir şekilde devam edeceğinin altını çizdi.
Salgına rağmen yıllık çalışma programında %95’lik bir gerçekleştirme oranına ulaştıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Tutal, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü, “tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgına rağmen yıllık çalışma planımızda %95’lik bir başarı oranına ulaştık. Birçok belediye salgın döneminde çalışmalarında kısıtlamaya giderken Seydişehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırarak tüm mahallelerimizde hizmet seferberliği başlattık. Bunun meyvesini de yakaladığımız başarı oranıyla alıyoruz. Yıl sonuna kadar çalışma programımızın üstüne de çıkarak tüm mahallelerimizde ekiplerimizin girmediği tek bir mahalle ve cadde bırakmayacağız” dedi.