Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR, GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNDE ÖRNEK BİR İLÇE

SEYDİŞEHİR, GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNDE ÖRNEK BİR İLÇE
Yazdır / Tarih: 2021-08-24

Nüfusu 65 bini aşan Seydişehir, gurbetçileriyle birlikte yardımlaşması, dayanışması, birlikteliği ve beraberliğiyle örnek olmaya devam ediyor.
Ülkemizde yaşanan doğal afetlerde her zaman yardıma koşan ilçeler arasında en önde yer alan Seydişehir, aynı zamanda gönül belediyeciliğiyle de ön plana çıkıyor.
Dünya genelinde yaşayan tüm Seydişehirliler ile birlikte gönüllerin bir olduğunu, tüm Seydişehirlilerin birliğinin ve beraberliğinin pekişmesi amacıyla çalışmalar yürüttüklerini belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Seydişehir, mesele insan olunca en önde koşan ilçeler arasında her zaman yerini almaktadır. Özellikle ülkemizde yaşanan doğal afetler ve salgın hastalıklar gibi olağanüstü durumlarda üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya devam ediyor. Bunun en büyük örneğini salgın hastalıktan etkilenen vatandaşlarımıza destekte bulunmak amacıyla 2019 yılında yaptığımız “Seydişehir Tek Yürek” kampanyası ile komşu ilçelerimizde çıkan yangınlardan dolayı etkilenen vatandaşlarımızın yardımına koştuğumuz “Seydişehir Yanınızda” kampanyasıyla gördük. Birliğimizin, beraberliğimizin, dayanışmamızın ve sosyal yardımlaşmamızın daim olmasını diliyorum” dedi.
Seydişehir’in gönül belediyeciliği ile de ön plana çıktığını sözlerine ekleyen Başkan Tutal, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, “Seydişehir, temeli gönül birlikteliğine dayanan büyük bir ailedir. Böylesi bir büyük ailenin bir ferdi olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 55 mahallemizin tamamında yaşayan 65 bini aşkın hemşehrimizle, gurbetçilerimizle gönüllerimiz birdir. Bu sebeple gönül belediyeciliği, her zaman ilçemiz için çok ayrı bir anlam ifade etmiştir. Çünkü Seydişehirliler olarak gurbetçilerimizle birlikte birliğimiz ve beraberliğimizle örnek bir ilçeyiz. Seydişehir’i temsil ettiğimiz her platformda bu birliktelik bizlere ilham oluyor, bizlere daha çok çalışma azmi ve gayreti veriyor. Her fırsatta hemşehrilerimizle bir araya gelmeye, onlarla birlikte olmaya, sorunlarını ve dertlerini gidermek için seferber olmaya gayret ediyoruz. Gönül belediyeciliği, her daim Seydişehir’imizin temel özelliği arasında yer almıştır. Bu vesileyle birlik ve beraberliğimizin daim olmasını, gönüllerimizin her daim bir olmasını temenni ediyorum. İyi ki biriz, iyi ki beraberiz, iyi ki Seydişehirliyiz” dedi.