Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BAŞKAN TUTAL, ANKARA’DA YATIRIMLARI İSTİŞARE ETTİ

BAŞKAN TUTAL, ANKARA’DA YATIRIMLARI İSTİŞARE ETTİ
Yazdır / Tarih: 2021-08-25

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığını ziyaret ederek Seydişehir yatırımları hususunda istişarelerde bulundu.
Türkiye Belediyeler Birliği’nin Ankara’da düzenlemiş olduğu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrif ettiği “Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi” programına katılan Başkan Tutal, akabinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığını ziyaret ederek Seydişehir’de devam eden ve yapılması planlanan projeleri istişare etti.
İlk olarak Toplu Konut İdaresi Başkanlığını ziyaret eden Başkan Tutal, Seydişehir T Tipi Cezaevi ile Saadetler mahallesi arasında kalan ve TOKİ’ye kazandırılan 250 bin m²lik alanda yapılacak olan TOKİ konutlarının yapımı hususunda istişarelerde bulundu. Görüşmelerin verimli geçtiğini ifade eden Başkan Tutal, “İlçemizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan TOKİ konutlarının yapılması için istişarelerimizi ve görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Daha önce T Tipi Cezaevimiz ile Saadetler mahallemiz arasında kalan 250 bin m²lik alanı TOKİ idaresine kazandırmıştık. Bu alana ilk etapta 250-300 konutun yapılması için çalışmalar devam ediyor ve artık ihale hazırlığı yapılmaya başlandı. İnşallah kısa sürede ilçemize kazandırılacak olan TOKİ konutlarının ihalesini yapıp akabinde hızlı bir şekilde inşaat çalışmalarına başlayacağız. Bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum başta olmak üzere Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ziyaret eden Başkan Tutal, ilçede yapımı devam eden millet bahçesi projesi başta olmak üzere yapılması planlanan projeleri de istişare etti.
Başkan Tutal’a ziyaretlerinde Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer de eşlik etti.