Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BAŞKAN TUTAL’IN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

BAŞKAN TUTAL’IN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI
Yazdır / Tarih: 2021-09-05

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Tutal "küresel Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl da tedbirli olarak yapılacak olan eğitim öğretim yılının öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Salgının devam ettiği bu süreçte okullarımızı güvenle açabilmek için gerekli tüm tedbirler alınmış olsa da dikkatli olmalıyız diyen Başkan Tutal; "küresel salgının gölgesi altında uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime kaldığımız yerden tekrar başlıyoruz. Bu dönemde sevdiklerimizin ve kendi sağlığımızı korumak için mutlaka maske takalım, sosyal mesafe kuralına uyalım ve temizliğe önem verelim. Öğretmenlerimizin ve evlatlarımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Bizler, sizlerin sağlığı için tüm kurumlarımızla birlikte bütün imkanlarımızı kullanarak tüm okullarımızı en iyi şekilde eğitim ve öğretime hazırlamak için seferber olduk.
Her zaman olduğu gibi yeni eğitim ve öğretim döneminde de, aydınlık geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Bu duygu ve düşüncelerle araştıran, sorgulama yeteneğine sahip, medeniyet kültürümüzü ve milli-manevi değerlerimizi benimsemiş, bilgi üretebilen ve ürettiği bilgilerle hikmete varma yeteneğine sahip, bilimsel gelişmeleri takip eden, teknolojik imkanları sağlıklı kullanabilen, geleneklerimize ve milletine bağlı nesillerin yetişmesine vesile olmasını diliyorum.
Başta büyük fedakârlıklarla çalışan öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamızın, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin ve kıymetli velilerimizin 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diliyor, sağlık, huzur, mutluluk ve başarı getirmesini temenni ediyorum ” dedi.