Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

GENÇLERİMİZE KAPIMIZ DA AÇIK GÖNLÜMÜZ DE AÇIKTIR

GENÇLERİMİZE KAPIMIZ DA AÇIK GÖNLÜMÜZ DE AÇIKTIR
Yazdır / Tarih: 2021-09-24

Seydişehir Belediyesi, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim döneminde Seydişehir’e öğrenim için gelen, KYK yurt başvurusunda yedek sıralamada yer alan gençlerin geçici konaklama ihtiyacını karşılamak için tüm imkanlarını seferber etti.
Tüm dünyayı etkileyen pandemi nedeni ile bir süre yüz yüze eğitime ara verilmiş, normalleşme süreci ve yüz yüze eğitimin yeniden başlaması ile üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını Seydişehir Belediyesi olarak karşılayacaklarını söyledi.
Başkan Tutal, Seydişehir’in öğrenci dostu bir şehir olduğunu, öğrencilerin sosyal hayatına, kültürel gelişimlerine, mesleki deneyimlerine, eğitim hayatına katkı sağlayan bir şehir olduğunu ifade etti.
Gençlerimize kapımız da açık, gönlümüz de açıktır diyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Gençlerimiz, bizim geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın güvencesidir. Bu sebeple şehrimizdeki fakülte ve meslek yüksekokullarımızı kazanan, ancak KYK yurt başvurusunda yedek sıralamaya kalan gençlerimizin sorunlarını çözmek için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Öğrencilerimizin geçici olarak barınma sorunun karşılamak için, ilçemizin nüvesini oluşturan Seyyid Harun Veli’nin hoşgörüsü ve misafirperverliğiyle gençlerimizi misafir edeceğiz. Gençlerimizin, barınacak yer bulana kadar geçici barınma sorununu belediyemizin desteğiyle çözmek için 0332 582 34 28 numaralı telefondan gençlerimiz belediyemize ulaşarak imkanlarımızdan faydalanabilirler” ifadelerini kullandı.
Başkan Tutal, “Seydişehir’imiz, gençlerimiz için imkanları oldukça gelişmiş bir ilçedir. Belediye olarak gençlerimizin sadece geçici barınma sorununa değil, sosyal, kültürel, eğitim gibi her alanda destek vermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle gençlerimize Seyyid Harun Veli’nin maneviyatının her bir sokağında hissedildiği, insanlarının hoşgörü ve misafirperver olduğu Seydişehir’imize hoş geldiniz dileklerimi iletiyor, şimdiden başarılı bir eğitim ve öğretim dönemi diliyorum” dedi.