Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

EKİPLERİMİZ TÜM MAHALLELERİMİZDE ÇALIŞIYOR

EKİPLERİMİZ TÜM MAHALLELERİMİZDE ÇALIŞIYOR
Yazdır / Tarih: 2021-09-29

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri merkez ve kırsal mahallelerde sıcak-soğuk asfalt, parke yol, yol açma ve kaldırım, park-bahçe, çalışmalarını tüm mahallelere yayarak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Birçok mahallede eş zamanlı çalışan ekipler kaldırım, yol açma ve yeni imar bölgelerinde altyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor.
İhtiyaç olan bölgelerde sıcak-soğuk asfalt, kaldırım çalışması, kaldırım yenilemesi, yol açım ve yenileme çalışmaları yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Seydişehir halkının ihtiyaçlarına zamanında çözüm üreterek vatandaşın yaşamını kolaylaştırıyor.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hemşehrilerinin rahat ve güvenli bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri için tüm imkanlarını seferber ederek çalışan ekiplerin, merkez ve kırsal mahallelerde gerekli düzenlemeleri yapmaya devam ettiklerini belirtti.
Merkez ve kırsal mahallelerde olmak üzere birçok noktada ekiplerin yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını belirten Başkan Tutal; “ekiplerimiz, şehrin muhtelif bölgelerinde oluşan bozulma ve altyapı tamiratları sonucu ortaya çıkan kötü görüntüleri gidermek, vatandaşlarımızın yol ve kaldırımları rahat kullanabilmelerini sağlamak için aralıksız çalışıyor. İhtiyaç duyulan bölgelerde yeni yollar açarak hizmet sunuyor. Hizmetlerimizi vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. 2021 yılı içerisindeki çalışma planımızda %95’lik bir tamamlama oranına ulaştık. 2021 yılı çalışma planımıza göre özellikle büyük önem arz eden yollarımızın asfalt ve parke çalışmalarını tamamlayarak planımızı % 100’lük bir tamamlama oranına ulaştıracağız.
İhtiyaç olan 55 mahallemizde park, bahçe, yeni yol açma, yeşil alan, oyun parkı, sıcak asfalt, soğuk asfalt, parke taş döşeme çalışması kapsamında ekiplerimiz her mahallemizde Seydişehir ve hemşerilerimiz için çalışmaya devam edecek“ dedi.