Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

EKİPLER ASFALT ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

EKİPLER ASFALT ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
Yazdır / Tarih: 2021-11-23

Seydişehir Belediyesi ekipleri çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ekiplerin, asfalt serim çalışmalarının yanında, acil ihtiyaç duyulan birçok sokak ve caddelerde yama, asfalt ve kaldırım çalışmalarına da devam ettiklerini kaydetti.
Başkan Tutal, Uludağ Caddesi, Balıkçılar Çarşısı, Belediye Düğün Salonu ve Bilgehane civarında devam eden sıcak asfalt çalışmaları ile Bankalar Caddesinde devam eden parke taşı serim çalışmalarını yerinde inceledi.
Asfalt serim çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan birçok sokak ve caddede yama, parke yol, kaldırım çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Belirlediğimiz program dahilinde merkez ve kırsal mahallelerimizde sıcak asfalt çalışmalarımıza, hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak, toz ve çamurdan korumak için hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.
Arasta Çarşısı 3. Etap çalışmaları kapsamında alt yapısı tamamlanan Bankalar Caddesinde devam eden üstyapı çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Tutal; “Arasta Çarşısı ile Bankalar Caddesinde başlatmış olduğumuz 3. Etap çalışmalarımızda kapsamında alt yapı ve kanalizasyon çalışmaları tamamlanan bölgelerdeki üst yapı çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu kapsamda Bankalar Caddemizin kaldırım ve yollarını daha modern ve kullanışlı hale getiriyoruz. Bu bölgedeki çalışmalarımız tamamlandığı zaman çarşımız daha kullanışlı hale gelecek, bu bölgemiz yeniden Seydişehir’imizin en cazibeli noktalarından biri haline gelecek” dedi.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Altyapı kapsamında sathi kaplama, yol genişletme, asfalt serimi, asfalt tamiri, parke taş döşeme gibi konularda çalışmalarımız devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da altyapıda önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Her mahallemizde farklı bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmalar hemşehrilerimizin talepleri ve istekleri doğrultusunda gerçekleşiyor. İlçenin tamamında yoğun bir tempo ile sürdürülen çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Kullandığımız altyapı malzemesi ve parke taşlarında yüksek kaliteye önem veriyoruz. Çalışmalarımız sezon boyunca devam edecek. Amacımız tüm mahallelerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmaktır” ifadelerini kullandı.