Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR’E AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ VE 112 ACİL SAĞLIK İSTASYONU YAPILACAK

SEYDİŞEHİR’E AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ VE 112 ACİL SAĞLIK İSTASYONU YAPILACAK
Yazdır / Tarih: 2021-11-27

Hayırsever işadamı tarafından Ulukapı Mahallesine Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonunun yapılmasına ilişkin protokol, Seydişehir Belediyesi, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Seydişehirli hayırsever işadamı tarafından imzalandı.
Ulukapı Mahallesi 260 ada 205 parselde bulunan 2 Bin 521 m²lik alana yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu çalışmalarının Arsa tahsisi Seydişehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilmiş olup, imar düzenlemeleri ve ifraz işlemleri belediye ekipleri tarafından yapılacaktır.
Seydişehirli hayırsever işadamı Ömer Doğancı, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Seydişehir Belediyesi ile imzalanan protokolün Seydişehir’e hayırlı olmasını dileyen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’in her daim hayırda yarıştığını, bunun en güzel örneklerine bir yenisinin daha eklendiğini belirtti.
Büyüklerimizin dediği gibi “Kamil odur ki koya bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser” sözünü hatırlatan Başkan Tutal, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, “Seydişehir’imiz her zaman olduğu gibi hayırda yarışmasıyla örnek bir ilçe olmaya devam ediyor. Hayırsever işadamımız, yapacağı tesisle Seydişehir’imize bu şuurla güzel bir eser kazandıracak. Cenab-ı Allah’tan yapılan hayrın kabul olmasını diliyorum” dedi.
Seydişehir için önem arz eden her çalışmaya Seydişehir Belediyesi olarak destek verdiklerini, imkanlar dahilinde yapılacak olan çalışmalara destek vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Tutal, “Hayırda yarışan ilçe sakinlerimiz ve işadamlarımıza destek vermek bizlerin en öncelikli konuları arasında yer almaktadır. Hayırsever Seydişehirli işadamımız tarafından yapılacak 4 Hekimlik aile sağlığı merkezimiz ve 112 Acil Sağlık İstasyonu belediye olarak gerekli desteğimizi vereceğiz.
Bu vesileyle Konya İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç'a ve hayırsever işadamımız Ömer Doğancı'ya Seydişehirli hemşehrilerim adına teşekkür ediyor, yapılacak olan tesisin ilçemize ve mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.