Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR ASIM CENGİZ YAŞLI BAKIM VE REFAKATÇİ EVİNİN İNŞAATI HIZLA YÜKSELİYOR

SEYDİŞEHİR ASIM CENGİZ YAŞLI BAKIM VE REFAKATÇİ EVİNİN İNŞAATI HIZLA YÜKSELİYOR
Yazdır / Tarih: 2021-11-30

Seydişehir Belediyesi tarafından arsa tahsisi gerçekleştirilen, yapımı Cengiz Holding tarafından üstlenilen Asım Cengiz Yaşlı Bakım ve Refakatçi Evinin inşaatı hızla yükseliyor.
Seydişehir Belediyesi ve Cengiz Holding işbirliğiyle 5 ay önce temeli atılan ‘Asım Cengiz Yaşlı Bakım ve Refakatçi Evi Projesi’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Anabağlar Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi üzerinde mülkiyeti Seydişehir Belediyesi’ne ait taşınmaz üzerine Cengiz Ailesi tarafından 4 bin 900 m² kapalı alan üzerine inşa edilen Yaşlı Bakım ve Hasta Refakatçi Evinin Seydişehir ve bölgenin büyük bir ihtiyacını karşılayacağını kaydetti.
Hayata geçirilen projenin Seydişehir’e hayırlı olmasını dileyen ve çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Tutal, “yaklaşık 5 ay önce birlik ve beraberlik içerisinde Seydişehir’imizin ve bölgemizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan yaşlı bakım ve hasta refakatçi evimizin kaba inşaatı tamamlanmak üzere. Hayırsever Cengiz Holding ile birlikte yürüttüğümüz bu projemizi yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Projemiz tamamlandığında sadece Seydişehir’imize değil bölgemize de hizmet verecek. Bu anlamda büyük önem taşıyan projemizin hızlı bir şekilde tamamlanması için hassasiyetle çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşaat çalışmalarında sona gelinmiş durumda” dedi.
Cengiz Ailesi başta olmak üzere hayırsever Şaban Cengiz ve Ekrem Cengiz’e tüm Seydişehirliler adına da teşekkür eden Başkan Tutal, “toplamda 10 Bin 156 m² alan üzerinde, 4 Bin 900 m²’si kapalı alan olacak şekilde bodrum, zemin kat ve üzeri 3 kat olacak şekilde 5 kat olarak planlanan Yaşlı Bakım ve Refakatçi Evimizin içerisinde 50 m²’lik 36 oda, Doktor Odaları, Sosyal aktivite alanları, Dinlenme Salonları, Kafeterya, Restoran, TV Odaları, Hobi Salonları ve bahçesi bulunacak.
Böylesi modern ve kullanışlı bir projeyi ilçemize kazandıran hayırsever Cengiz Ailesi olmak üzere Şaban Cengiz ve Ekrem Cengiz’e ilçemize ve bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı tüm ilçe sakinlerim adına teşekkür ediyorum. Projemizin temellerini hep birlikte atmıştık. Projemiz tamamlandığında inşallah yine hep birlikte Seydişehir’imize böyle bir hizmeti kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız. Tekrardan projemizin ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum, birliğimizin, beraberliğimizin ve dayanışmamızın daim olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.