Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

UNLU MAMULLER VE BUTİK DÜKKANLAR PROJESİ TAMAMLANIYOR

UNLU MAMULLER VE BUTİK DÜKKANLAR PROJESİ TAMAMLANIYOR
Yazdır / Tarih: 2021-12-01

Seydişehir Belediyesi tarafından Konya-Antalya çevre yolu üzerinde Seydişehir Marangozlar Sanayi kavşağı karşısında bulunan alanda yapımı devam eden Unlu Mamuller ve Butik Dükkanlar projesinde sona gelindi.
Unlu Mamuller ve Butik Dükkanlar projesinin çalışmalarının yakın zamanda tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor.
Başkan Tutal, kaba inşaatı tamamlanarak çevre düzenleme çalışması aşamasına gelinen Ekmek Fırını ve Butik Dükkanları projesinin hizmete girmesiyle Konya-Antalya yolunun daha cazibeli hale geleceğini kaydetti.
Konya-Antalya yolunun cazibesini arttırmak, bu yolun şehrimize kattığı katma değeri daha da pekiştirmek amacıyla böyle bir projeyi hayat geçirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Seydişehir’imize kazandırdığımız vizyon projelerimizden biri olan Ekmek Fırını ve Butik Dükkanlar projemiz 1000 m² alanda inşa ediliyor. 2 milyonluk projemiz; 1 adet ekmek fırını, 1 adet kafe ve 5 adet butik dükkanlardan oluşuyor. Projemizin kaba inşaatı tamamlandı ve artık çevre düzenleme aşamasına geçildi. Bu çalışmamızı da kısa sürede tamamlayarak projemizi Seydişehir’imize kazandırmış olacağız. Şehrimiz için büyük önem taşıyan bu projemizin Seydişehir’imize, Konya’mıza ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Seydişehir’e birçok alanda yeni yatırımlarla istihdam sağlayacak projelere devam ettiklerini belirten Başkan Tutal; “bugüne kadar şehrimizin istihdam konusunda daha da büyük mesafeler alması için birçok alanda gerçekleştirdiğimiz girişim ve yeni yatırımlarla önemli projeleri hayata geçirdik. Bu projelerimizden birisini daha ilçemize kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Şehrimizin istihdamına da katkı sağlayacak bu projemiz tamamlandığında şehrimiz daha da katma değer üretecek. Yapılacak olan bu tesis ile hem istihdam noktasında, hem de ekonomik anlamda ayrıca geçmiş özümüzde bize ait olan ürünlerin markalaşması sürecinde çok önemli katkılarının olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.
YENİ BUTİK DÜKKANLAR KAZANDIRILACAK
5 adet butik dükkan, 1 adet ekmek fırını ve 1 adet kafeden oluşan projeye, ihtiyaç olması halinde devam edebileceklerini de belirten Başkan Tutal, “Konya-Antalya çevre yolu üzerinde yer alan bu projemize hemşehrilerimizden gelen talepler ve istekler oldukça fazla durumdadır. Hemşehrilerimiz ilave yeni butik dükkanların yapılması için taleplerini bizlere iletiyor. Bu projemizi tamamladığımızda ilave olarak yeni butik dükkanların yapımını sağlayacağız ve bu projemizi genişleterek devam ettireceğiz” diye konuştu.