Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

AK MASAYA 1YILDA BİN BAŞVURU YAPILDI

AK MASAYA 1YILDA BİN BAŞVURU YAPILDI
Yazdır / Tarih: 2022-01-04

Seydişehir Belediyesi bağlı Ak Masa Birimi vatandaşların talep, şikayet ve önerilerini dinleyerek çözüme ulaştırma konusunda yoğun bir çaba sarf ediyor.

Seydişehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Ak Masa ve whatsapp ihbar hattına bir yılda toplamda 1000 adet talep ve istek başvurusu yapıldı.

Başkan Tutal, yapılan başvuruların 842’sinin Whatsapp ihbar hattına mesaj yoluyla, diğer 158 isteğin ise AK Masa hizmet noktasına bireysel olarak yapıldığını kaydetti.

Whatsapp ihbar hattına gelen istek ve taleplerin bekletilmeden anında geri dönüşün yapıldığını kaydeden Başkan Tutal, “hemşehrilerimiz 842 adet başvuruyu whatsapp ihbar hattı üzerinden yaparken, 158’ini de AK Masa Hizmet Noktamızda yüz yüze yapmıştır. Yapılan başvuruların 572 tamamlanmış, 35’i program dahilinde yapılması planlanmış, 71’i ilgili birimlere yönlendirilerek değerlendirilmeye alınmış, 78’i ise ilgili kurumlara iletilmiştir. Gelen taleplerin 7’sinde ise süreç devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Ak Masa Hizmet Noktası ve Whatsapp ihbar hattına gelen birçok istek ve talep olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Belediyemize yapılan başvuruları en kısa sürede tamamlayıp çözüme kavuşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her talebi özenle dikkate alıp inceliyor, en geç 3 iş günü içerisinde de sorun ile ilgili talep sahibine geri dönüş sağlıyoruz. Bunun yanında Ak Masa Hizmet Noktasına gelen istek ve taleplerin %25’ini iş talebi oluşturuyor. Bu konuda da kurumumuz bünyesinde faaliyete geçirdiğimiz Kariyer ve İstihdam Merkezimiz aracılığıyla İŞKUR ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ayrıca ikili işbirliğimiz sayesinde birçok sanayici ve işadamı hemşehrilerimizin ihtiyaç duyduğu personellere, Kariyer ve İstihdam Merkezimiz sayesinde aracı oluyoruz” dedi.