Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR, GÜÇLÜ BİR STK YAPISINA SAHİP BİR İLÇEDİR

SEYDİŞEHİR, GÜÇLÜ BİR STK YAPISINA SAHİP BİR İLÇEDİR
Yazdır / Tarih: 2022-01-06

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, STK ziyareti ve istişarelerine devam ediyor.

Seydişehir Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret eden Başkan Tutal, Kooperatif Başkanı Ayhan Gündüz ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek hasbihal edip istişarelerde bulundu.

Seydişehir’in güçlü bir STK yapısına sahip olduğunu, bu STK’ların Seydişehir’in lokomotifi olduğunu belirten Başkan Tutal, “şehirlerin gelişiminde STK’ların aktif rolü bulunmaktadır. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarına devam eden tüm STK’larımız gibi Taşıyıcılar Kooperatifimiz ile birlikte Seydişehir’imiz için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ayhan Gündüz’den kooperatif çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Tutal, daha sonra Seydişehir’de gerçekleştirilen yatırımlar ve hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Kooperatif Başkanı Gündüz,” Seydişehir’in en köklü kooperatiflerinden 164 üyesi ile Seydişehir Taşıyıcılar Kooperatifimizde üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu güne kadar güzel çalışmalara birlik ve beraberlik içerisinde imza atıldı. Seydişehir’e yapmış olduğunuz hizmetler ve yatırımlardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Seydişehir’de gerçekleştirilen hizmetlerin altında birlik ve beraberlik içerisinde olan güçlü STK yapısının imzasının olduğunu belirten Başkan Tutal, “bir şehrin STK yapısı birlik ve beraberlik içerisinde ne kadar güçlü ise, şehirlerin gelişimi de o kadar güçlüdür. Seydişehir olarak güçlü bir STK yapısına sahip olmakla beraber, birlik ve dayanışma içerisinde olan bir yapıya sahibiz. Şehrimizin en önemli STK’ları arasında yer alan Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanımız Ayhan Gündüz ve Yönetim Kurulu üyelerimizle bir araya gelerek hem hasbihal ettik, hem de ilçemizde gerçekleştirdiğimiz yatırımları istişare ettik. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyor, dayanışmamıza katkı sağlayan tüm STK başkanlarımıza ve yönetimlerine teşekkür ediyorum” dedi.

Seydi Şifa Termal Tesislerinin Seydişehir’in ekonomik kalkınmasında yeni bir dönüm noktası olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Tutal, “Seydişehir’imizin her anlamda kalkınması için hep birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugüne kadar ilçemizin gelişimine doğrudan katkı sağlayan 100’den fazla projeyi hayata geçirdik. Bu projelerimize yenilerini de ekleyemeye devam ediyoruz. İlçemize kazandırdığımız en önemli vizyon projelerimiz arasında yer alan Seydi Şifa Termal Tesislerimiz, ilçemizin sahip olduğu termal kültürünü gün yüzüne çıkardı, şehrimizin kalkınmasına yeni bir soluk getirdi. Bu anlamda önem taşıyan bu projemiz şehrimize önemli değer katmış, ilçemizin geleceğe yatırımına büyük bir adım olmuştur. Daha nice projeleri ilçemize kazandırmak için el birliği ile STK’larımızla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.