Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR TOKİ İHALESİ HAZIR

SEYDİŞEHİR TOKİ İHALESİ HAZIR
Yazdır / Tarih: 2022-01-11

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ankara’da TOKİ Konutları yapım ihalesi çalışmaları konusunda bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Başkan Tutal, Seydişehir’e yapılması planlanan TOKİ konutları projesinin tamamlandığını ve ihale hazırlığının yapıldığını kaydetti.

Seydişehir Kapalı Cezaevi ile Saadetler Mahallesi arasında bulunan 250 Bin m² ‘lik alana yapılacak olan konutlar ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldığını kaydeden Başkan Tutal,” ilk etapta TOKİ 250- 300 arası konut yapacak. Yapılacak konutların projesi hazırlandı ve ihale aşamasına gelindi. Gönül Belediyeciliği anlayışıyla Büyükşehir Belediyemiz, Bakanlıklarımız ve Milletvekillerimizin desteğiyle Seydişehirli hemşerilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz" dedi.

Başkan Tutal; “Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Başkan Yardımcısı Dursun Baştürk ile yapmış olduğumuz görüşme sonucu projesi hazır durumda bulunan TOKİ Konutlarının ihalesinin yapılması hususunda çalışmalar başladı. İlgili Bakanlığımız tarafından ihale biriminde ihale hazırlıkları yapılıyor.


Seydişehir T Tipi Kapalı Cezaevi ile Saadetler Mahallesi arasında bulunan 250 Bin m²’lik alanı TOKİ’ye kazandırdık. 1.000 (Bin) konutun yer alabileceği alanda Bakanımız Murat Kurum’un talimatı ile ilk etapta 250-300 konut yapılacak. Kalan ikinci yüz bine dahil edilecek ve toplamda ikinci etapta 500 konut yapılacak. Yeniden kazandırılan arsa ile üçüncü etap TOKİ Konutlarında arsası şimdiden hazır hale getirildi. Kazandırılan arsalar ile Konutlarımızın inşası için en kısa sürede ihalesi gerçekleştirilecek ve yakın zamanda yeni TOKİ konutlarımızın inşaat çalışmaları başlayacak” ifadelerini kullandı.

Seydişehir’imize yapılması planlanan projeler ve yatırımlar konusunda desteklerini esirgemeyen başta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum olmak üzere, Milletvekillerimize, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a, TOKİ Başkanlığımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.