Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

30 ARAÇ 100 PERSONELLE SAHADAYIZ

30 ARAÇ 100 PERSONELLE SAHADAYIZ
Yazdır / Tarih: 2022-01-12

Gece geç saatlerde başlayarak etkisini arttıran kar yağışı nedeni ile Seydişehir Belediyesi ekipleri sosyal hayatın olumsuz etkilenmemesi için karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ana arter cadde ve sokaklar başta olmak üzere, hastane ve sıklıklar kullanılan kamu kurum ve kuruluşları güzergahları ve yaya yollarında kar kürüme ve temizleme çalışmalarına aralıksız devam eden belediye ekipleri, 30 araç ve 100 personelle sahada çalışıyor.

İlçe merkezinde 30 cm, kırsal mahallelerde 60 cm‘yi bulan kar kalınlığı dolayısıyla kar yağışının başladığı andan itibaren sahada olduklarını belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “gece geç saatlerde başlayan kar yağışından dolayı ilçemizdeki sosyal hayatın olumsuz etkilenmemesi amacıyla kar yağışının başladığı andan itibaren sahadaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aralıklarla devam eden kar yağışı dolayısıyla kar kalınlığı ilçe merkezimizde 30 cm, kırsal mahallelerimizde ise 60 cm’ye ulaştı. 30 araç ve 100 personelimizle ilçe merkezimizde ve kırsal mahallelerimizde ana arter yollarımız başta olmak üzere sıklıkla kullanılan sokaklarımızı da sürekli olarak açık tutuyoruz. Özellikle hastane ve okul gibi sıklıkla kullanılan kamusal alanlarımıza ulaşımın da aksamaması için ekiplerimiz yoğun çalışmalarına devam ediyor. Kar yağışının etkisini azaltmasının akabinde ara sokaklarda ve mahalle aralarında kapsamlı bir temizlik çalışması yürüteceğiz” dedi.

Beyaz rahmetin Seydişehir’in her tarafını kuşattığını, kar yağışının bereketiyle geldiğini de sözlerine ekleyen Başkan Tutal, “beyaz rahmet ilçemizin her tarafını çarşaf gibi sardı, beyaza büründürdü. Kar yağışı rahmet, bereket, bolluk ve ilçemiz tabiatının canlanmasına vesile olan Cenab-ı Allah’ın lütfudur. Bu yıl ilçemize yağan yağışlar oldukça bereketli oluyor. İlçemizin su varlığına olumlu katkı sağlayan bu yağışların artarak devam etmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.