Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ JUDO TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ JUDO TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI
Yazdır / Tarih: 2022-01-14

Konya’da düzenlenen Ümitler Türkiye Şampiyonası il seçmelerinde, Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Judo Takımında 73 kiloda Ahmet Bayram 2’incilik, 44 Kiloda Ayşe Ünal, 48 Kiloda Fatma Örücü, 57 Kiloda Sıla Canpolat, 63 Kiloda Beyza Çetin, Ali Keleş, 66 Kiloda Mücahit Kara 3’üncülük,  60 Kiloda Furkan Polat, 55 Kiloda Bahadır Aydemir ise 5’incilik elde etti ve 4-6 Şubat 2022 tarihlerinde Sakarya’da düzenlenecek olan judo şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

 

Konya’da düzenlenen Ümitler Türkiye Şampiyonası il seçmelerinde büyük bir başarı elde eden sporcuları misafir eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, tüm sporcuları tek tek tebrik etti, madalyalarını takdim etti.

 

Seydişehir Belediye Spor Kulübünün 13 branşta hizmet verdiğini ve her bir branşta ayrı ayrı başarılar elde edildiğini belirten Başkan Tutal, “Seydişehir Belediyesi Spor Kulübümüz bünyesinde 8 yılda lisanslı sporcu sayımızı 67’den 2 bin 202’ye ulaştırarak bu alanda büyük bir başarı elde ettik. 13 branşta hizmet veren Seydişehir Belediye Spor Kulübümüz her bir branşta ayrı ayrı başarılar elde etmeye de devam ediyor. Bugün de Judo takımımızda yer alan sporcularımız Konya’da düzenlenen Ümitler Türkiye Şampiyonası il seçmelerinde 10 sporcumuz dereceye girerek 4-6 Şubat tarihlerinde Sakarya’da düzenlenecek olan Judo Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Her bir sporcumuzu ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Sporcularımızın bu başarıları elde etmesinde emeği geçen kulüp yöneticilerimize ve antrenörlerimiz Veysi Göz ile Recep Çetin’e de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konya Okul Sporları Yıldızlar İl Şampiyonasında birincilik başarısı elde eden 57 Kiloda Didem Özdemir ve 66 kiloda Hasan Eray Çetin, ikincilik başarısı elde eden 57 Kiloda Gülnaz Acartürk ve 34 kiloda Adıgüzel Keleş’i de tebrik eden Başkan Tutal, sporcuları her zaman desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

 

Seçmelerde başarılı olup şampiyonaya katılacak olan sporculara başarı dileklerini de ileten Başkan Tutal, “spora ve sporcuya verdiğimiz destekler her geçen gün artarak devam ediyor. Bu güne kadar birçok branşta önemli başarılar elde ettik. Tüm sporcularımızın başarılarının devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.