Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR
Yazdır / Tarih: 2022-06-13

Çocukların yaz tatillerinin daha verimli geçirmeleri, boş vakitlerini değerlendirebilmeleri ve kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları amacı ile “Seydişehir Yaz Spor Okulları”na kayıtlar başladı.

Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünün birlikteliğinde başvurular 13 Haziran Pazartesi günü başlayıp 1 Temmuz Cuma gününe kadar Atatürk Spor Salonundan yapılabilecek.

Seydişehir Belediyesi Yaz Spor okullarında 15 farklı branşta kayıt alınabileceğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Seydişehir Atatürk Spor salonumuzda antrenörlerimizle birlikte 7-18 yaş arası çocukları kapsayan eğitimler için ön kayıtlar 13 Haziran Pazartesi günü başlayıp 01 Temmuz Cuma günü Saat: 10:00- 15:00’da sona erecektir. Kayıtlarını tamamlayan veliler ve öğrencilerimize gönderilecek bilgilendirme mesajına göre kurslarımız başlayacaktır.

Seydişehir Yaz Spor Okulu eğitimleri 4 Temmuz Pazartesi  günü başlayacak 5 Eylül de sona erecek.

Profesyonel antrenörler eşliğinde eğitimlerin verileceği yaz spor okullarında Taekwondo, Halter, Badminton, Okçuluk, Masa Tenisi, Hentbol, Karate, Yüzme Judo, Güreş, Futbol, Basketbol, Voleybol, Muay Thai, Kort Tenisi, olmak üzere olmak üzere toplam 15 branşta eğitim verilecek.

Amaçlarının gençlerin yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri için sportif faaliyetlere özendirmek olduğunu kaydeden Başkan Tutal; “ pandemi nedeni ile ara verdiğimiz yaz spor okullarımıza yeniden başladık. İlçemiz sportif faaliyetlerde Konya genelinde adından söz ettiren bir ilçe konumunda.  Sportif faaliyetlerimize ve sporcu gençlerimize sporu sevdirmek ve bu konuda kendilerini geliştirip ilerlemelerini sağlamak amacıyla yaz spor okulumuzdan birçok sporcumuz, kulüp bünyesinde lisanslı sporcular oldu. Seydişehir sportif faaliyetlerde başarılı bir ilçe. Spora ve sporcuya her zaman önem veriyor ve kendilerini destekliyoruz. Amacımız Seydişehir Belediyesi olarak gençlerimize sahip çıkmak ve sportif eğitimi yaygınlaştırmak" ifadelerini kullandı.