Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR’DE CEZAEVİ MİSAFİR BEKLEME SALONU AÇILDI

SEYDİŞEHİR’DE CEZAEVİ MİSAFİR BEKLEME SALONU AÇILDI
Yazdır / Tarih: 2022-06-17

Seydişehir Belediyesi tarafından, Seydişehir T Tipi Cezaevi bahçesinde yapımı tamamlanan Cezaevi Misafir Bekleme Salonu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 Açılışı yapılan, Misafir Bekleme Salonunda kafeterya, bay ve bayan bekleme salonu, bay ve bayan mescit ve tuvalet, bebek bakım odası ile çevresinde çocuk oyun parkı ve kamelya bulunuyor.

Seydişehir Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca ise yapmış olduğu konuşmasında “sadece hükümlü vatandaşlarımızın rahatı değil, aynı zamanda mahkum yakınlarının da konforu çok önemlidir. Bu düşünceyle belediyemiz tarafından hayata geçirilen böylesi bir hizmetin Seydişehir’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Mahkum yakınlarının görüş anına kadar dinlenebilecekleri, ihtiyaçları giderebilecekleri bir alanı cezaevi bahçesinde hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “2021 yılında birlik ve beraberlik içerisinde temellerini attığımız Seydişehir T Tipi Cezaevi Misafir Bekleme Salonunun açılışını yine birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştiriyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu hizmetimiz ile  mahkum yakınlarımızın kış şartlarında soğuk havadan etkilenmeyecek, yazın ise sıcaklarda dışarıda beklemek zorunda kalmayacak. Ayrıca salonumuz içerisindeki kafeteryayı, bebek bakım odasını da kullanabilecekler. Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Seydişehir Kaymakamı Deniz Pişkin ise “Seydişehir T Tipi Cezaevi girişine yapılan misafir bekleme salonu, görüş günlerinde yakınlarıyla görüşmeye gelen mahkum yakınlarının bekleyebileceği, görüş anına kadar vakitlerini verimli geçirip ihtiyaçlarını karşılayabilme noktasında önemli bir hizmet olmuştur. Emeği geçen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, bu hizmetin Seydişehir’e hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde ilçe protokolü tarafından Cezaevi Misafir Bekleme Salonunun açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra ilçe protokolü kurum personelleriyle hasbihal etti.