Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BAŞKAN TUTAL VE ATALAY’IN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ

BAŞKAN TUTAL VE ATALAY’IN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ
Yazdır / Tarih: 2022-06-23

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay’ın girişimleri neticesinde Sağlık Bakanlığı tarafından 105. Dönem DHY atamaları kapsamında Seydişehir Devlet Hastanesine 9 uzman doktor ataması gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret eden Başkan Tutal ve Atalay, Seydişehir’in sağlık alanında yaşadığı sorunları ve Seydişehir Devlet Hastanesine yeni doktor atamaları hususunda istişarelerde bulunmuştu. Görüşmeler neticesinde Seydişehir Devlet Hastanesine 105. Dönem DHY atamaları kapsamında Acil Tıp Hekimi, Aile Hekimi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Nöroloji, Ortopedi, Tıbbi Biyokimya alanlarına yeni doktor atamaları gerçekleştirildi. Ayrıca eş durumu nedeniyle yeni bir Psikiyatri uzmanı da Devlet Hastanesinde göreve başlayacak.

105. Dönem DHY atamaları kapsamında Seydişehir Devlet Hastanesine atanan doktorların kısa sürede hizmet vermeye başlayacaklarını belirten Başkan Tutal, “İlçemizin sağlık alanında yaşadığı sorunları çözmek için çalışmalarımıza ve girişimlerimize devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Milletvekilimiz Ahmet Sorgun ve İlçe Başkanımız Kemalettin Atalay ile birlikte Ankara’da Sağlık Bakanımız Hemşehrimiz Sayın Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek ilçemizin sağlık alanında yaşadığı sorunları istişare etmiştik. Görüşmelerimiz sonuç verdi ve ilçemize 9 doktor ataması gerçekleştirildi. İlçemize atanan doktorlarımız kısa sürede hizmet vermeye başlayacak. İlçemizin sağlık sorunlarıyla yakından ilgilenen, bizlerden desteğini esirgemeyen Sağlık Bakanımız Hemşehrimiz Sayın Fahrettin Koca’ya, Milletvekilimiz Ahmet Sorgun’a ilçe sakinlerimiz adına teşekkür ediyor, yeni dönem doktor atamalarının ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.