Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

EKİPLER ASFALT MESAİSİNDE

EKİPLER ASFALT MESAİSİNDE
Yazdır / Tarih: 2022-07-07

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Alaylar 2, Necati Kalaycıoğlu, Kızılcalar, Karakavak, Mahallesinde yürütülen asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Seydişehir Belediyesi ekiplerince, merkez ve kırsal mahallelerde yol yapım, bakım, onarım ve asfaltlama çalışmaları devam ediyor.

Alaylar 2, Necati Kalaycıoğlu, Kızılcalar, Karakavak, Mahallesinde güzergahını kapsayan bölgede 17 kilometrelik yol freze ile kazınarak sıcak asfalt serimine başlandı.

Necati Kalaycıoğlu güzergahından başlayarak sıcak asfaltlama çalışmalarına devam edildiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;”Alaylar 2 Mahallesi Bilge Kaan Caddesi,  (Tüvtürk –Hububat Borsası çevre yolu), Kızılcalar Mahallesi Necati Kalaycıoğlu caddesi (Muallimhane Cami Göbeğinden Dumlupınar Kavşağı), Karakavak Mahallesi Süleyman Şah Caddesi, Metehan Caddesi, Yaşar Kocabaş Caddelerinin bulunduğu 17 Kilometrelik güzergahımızda asfaltlama çalışmalarımızda başladı. Birkaç günlük çalışma sonrasında bu bölgemizde de sıcak asfalt çalışmamızı tamamlamış olacağız “dedi.

Seydişehirli hemşehrilerine rahat ve konforlu bir hayat sunmak için sıcak asfalt serimine devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;  “Ana arterlerimizden olan önceden yapılmış asfaltını freze ile kazıyarak asfalt serimine hazırladık. Freze ile aldığımız eski asfaltımızı ise ihtiyacımız dahilinde dolgu malzemesi olarak kullanıyor israfın önüne geçiyoruz.  İnşallah bu yolumuzu asfaltladıktan sonra çevre düzenlemelerini de en kısa sürede tamamlayacağız “dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortaklaşa ana arter caddelerin asfaltlama çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “ İlçe merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerimizde de yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Ekiplerimiz altyapısı tamamlanmış bölgelerimizde farklı mahallelerde tretuvar, kaldırım yapımı, sathi kaplama, yol hazırlık çalışmaları ile asfalt serimi gibi birçok çalışma yürütüyor. İlçemize ve hemşehrilerimize hizmetlerin en güzelini kazandırmaya devam ediyoruz. Amacımız, ilçemizin tüm mahallelerinin yol standardını yükseltmek. Ana arter caddelerimizde yaptığımız çalışmalarımızda  Konya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ortaklaşa çalışma yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızda bizlere desteğini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ a ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüze  teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerimizi yaparken çevreye verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Bu çalışmalarımızı tasarruf tedbirlerimizi göz önünde bulundurarak ihtiyaç dahilinde sezon sonuna kadar aynı yoğun tempoyla sürdüreceğiz” dedi.